Domů / PR / Jak se v létě správně hydratovat

Jak se v létě správně hydratovat

V letních měsících bychom měli přijímat více tekutin. Jaké množství je vlastně správné a jaký úbytek vody v organismu značí žízeň?

Když se vám nechce pít více

Během letních měsíců bychom správně měli přijímat mnohem více vody. Pokud se ale nechcete zabývat konzumací tekutin a nepotřebujete se prolévat, můžete to zkusit i jiným způsobem. Alkalická ionizovaná voda dokáže náš organismus hydratovat až šestkrát efektivněji. Stejné množství vody tedy naše tělo využije mnohem více. Vlastní generátor vodíkové vody se postará o tvorbu vody, kterou vaše tělo dokonale využije.

O kolik zvýšit příjem tekutin?

Pokud si nebudete pořizovat přístroj pro tvorbu alkalické minerální vody, měli byste upravit svůj denní režim. Během celého roku platí, že bychom měli vypít v průměru dva litry tekutin denně. Muži mají tuto hladinu nastavenu o něco výše, potřebují vypít 2,3 litru tekutin denně. V některých případech se ale potřeba konzumace vody ještě zvyšuje. Jedná se právě o letní měsíce, kdy bychom si měli dát až o dvě sklenice navíc. Dále v těhotenství, v době rekonvalescence, nebo také při zvýšené fyzické aktivitě.

Co je vlastně žízeň

Danou dávku tekutin bychom měli v ideálním případě rozmístit do pravidelných dávek během celého dne. Ve večerních hodinách by měla konzumace pomalu ustávat, aby si přes noc dokázal náš organismus odpočinout. Naopak po probuzení a snídani bychom měli mít stále vodu k dispozici. Žízeň by nás vůbec neměla potkat, neboť může obzvláště v létě vést k rozvoji bolesti hlavy. Žízeň pociťujeme vždy, když hydratace našeho organismu klesne o jedno procento. Již v tu dobu máme nepříjemný pocit v ústech a organismus nám naznačuje, abychom se co nejdříve napili.

V létě je potřeba zvýšit konzumaci tekutin. S alkalickou vodou to nebude třeba, ostatních nealkoholických tekutin bychom měli přidat dvě sklenice denně.