Domů / PR / Jaké výhody nabízí hliníková pergola s posuvnou střechou?

Jaké výhody nabízí hliníková pergola s posuvnou střechou?

Když se řekne pergola, tak si většina lidí vybaví dřevěnou pergolu. V posledních několika letech se však do popředí stále častěji dostává především hliníková pergola s posuvnou střechou. Ptáte se proč? Zejména kvůli nabízeným výhodám.

Bezúdržbovost a vysoká odolnost

Výhodou posuvné pergoly oproti dřevěné pergole je zejména její bezúdržbovost a vysoká odolnost. Hliníková pergola totiž nevyžaduje pravidelný nátěr ani jinou péči. Díky tomu ušetříte finanční prostředky za nátěr a také čas. Hliník navíc nerezaví a disponuje odolným povrchem. Střecha je vyrobena z vysoce odolné PVC látky, která je voděodolná a UV stabilní. Hliníková pergola s posuvnou střechou tak nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a vydrží na terase několik desítek let.

Ideální místo pro relaxaci

Řadu výhod přináší i samotné zastřešení terasy. Díky odtahovací střeše lze totiž zajistit pod pergolou ochranu před nepřízní počasí a slunečními paprsky, ale zároveň se opalovat a užívat si pobyt na terase na čerstvém vzduchu. V případě napojení na dům také posuvné zastřešení terasy nebude bránit průchodu světla do interiéru, což oceníte zejména v zimě, kdy je nedostatek světla. Díky zatahovací střeše si tak můžete vytvořit ideální místo k relaxaci či k setkávání přátel a rodiny.

Automatické ovládání

Na hliníkové pergole oceníte také možnost jejího automatického ovládání pomocí mobilu či notebooku. Posuvná pergola lze také doplnit o řadu moderních doplňků, které z pergoly učiní skvělé a pohodlné místo k odpočinku a trávení většinu svého volného času. Hliníkovou pergolu můžete doplnit o LED osvětlení, screenovými roletami či infrazářiči. Díky tomu se pergola s posuvnou střechou řadí mezi oblíbené a moderní pergoly, jež nachází využití v mnoha zahradách.