Domů / Cestování / Jízda vašeho života

Jízda vašeho života

Toužíte po dobrodružství, rychlosti a pořádné dávce adrenalinu? Pokud ano, rozhodně vám nesmí uniknout dnešní článek zaměřený na horské dráhy, které svou rychlostí nejsou vhodné pro slabé povahy. U nás se bohužel těchto skvělých atrakcí nedočkáme a tak se zatím musíme spokojit s těmi na Matějské pouti, které jen slabě připomínají tyto obrovské železné konstrukce. Sedněte si a pořádně se připoutejte, neboť zběsilá jízda právě začíná.

Svého času nejrychlejší dráha, s nejvyšším strmým spádem a také nejvyšší dráhou světa se pyšnila rychlostí 190 km/h a výškou 130 metrů. Byla postavena v roce 2003 a v té době získala nejedno NEJ ocenění na světě. Nachází se v zábavním parku Cedar Point v Sandusky, Ohio.

KingdaRender2

Kingda Ka si dlouhá léta držela první místo v nejrychlejší dráze světa. To jí však bylo v roce 2010 odebráno, přesto však může zaujmout rychlostí 206 km/h.  Zábavní park Six Flags Great Adventures se nachází v Jackson, New Jersey v USA.

Táto dráha, získala věhlas především díky spádu dlouhého 127 metrů a maximální výškou tratě 139 metrů, což z ní dělá nejvyšší dráhu světa.

Pokud chcete zažít vskutku něco jedinečného, musíte navštívit zábavní park Ferrari World. Jedná se o skvost mezi zábavními parky a může se chlubit několika prvenstvími. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a kromě nejrychlejší horské dráhy Formula Rossa, která dosahuje závratné rychlosti 240 km/h za 4,9 sekundy, díky hydraulickému startovacímu systému a délka celé dráhy činí 2,2 kilometru. ferrari worldKromě toho si zde můžete projít největší krytý tematický park, největší obchod na suvenýry s Ferrari tematikou a je to vůbec první park vytvořený podle automobilové značky.

Doufám, že vám dnešní článek pomohl vybrat zábavní park na, který se v nejbližší době vydáte. V Evropě je plno zábavních parků, které se sice nemohou pyšnit světovými rekordy, ale přesto nabízejí skvělou porci zábavy.