Domů / PR / Kde všude lze využít hypnózu?

Kde všude lze využít hypnózu?

Hypnoterapie je velmi účinná terapeutická metoda. Zbaví vás úzkosti, trémy, deprese, iracionálního strachu. Dokáže účinně řešit některé druhy závislostí. Pomáhá při posttraumatických stavech. V neposlední řadě potom ulevuje od psychosomatických obtíží, které v dnešní době trápí mnoho lidí. Obtížné usínání a špatný spánek, bolesti hlavy, tiky, ale také nadměrné tloustnutí nebo obezita. To všechno jsou neduhy, se kterými si správně vedená hypnoterapie dokáže poradit.

Hypnotizer a hypnoterapeut: Poznáte rozdíl?

Měli byste, pokud chcete vyhledat opravdového odborníka. Hypnotizéra nejspíš potkáte na magické show. Zná zákonitosti lidské psychiky a dokáže je využít tak, aby publikum pobavil a uvedl v úžas. Hypnotizer je showman, který vám svými triky poodhalí iluze lidské mysli. A možná vás dovede k přemítání nad tím, co je nebo není skutečné. Popřemýšlet nad tím můžete například u filmu Podfukáři.

Hypnoterapeuta naopak vyhledáte, když budete chtít řešit nějaké své trápení. Například už zmíněné poruchy nálad, špatný spánek, psychosomatické obtíže nebo závislosti. Hypnóza je úžasný nástroj, díky kterému terapeut dokáže promlouvat přímo k vašemu podvědomí. Terapeutické působení je tak mnohem intenzivnější než při běžné terapii. Efektivnější terapie vám ušetří spoustu času i peněz. Problém, který byste klasickou cestou řešili dlouhé měsíce nebo dokonce roky, zvládnete díky navozenému hypnotickému transu vyřešit během několika návštěv.

Bojíte se hypnózy? Na obavy klidně zapomeňte

Hypnóza má v naší společnosti celkem zajímavý mediální obraz. Ve filmech bývá zachycena obvykle jako naprosté podvolení se vůli hypnotizéra, který si s hypnotizovaných člověkem může libovolně pohrávat. To je ovšem mylná představa. Hypnotický trans je naopak stavem zvýšené vnímavosti mysli, nikoliv ztráta vlastní vůle.

Přesto ale buďte při výběru terapeuta obezřetní. Hypnóza vás nepřinutí dělat to, co by bylo v rozporu s vaší morálkou. Špatně vedená terapie ale nepovede k očekávaným výsledkům. Takže pokud chcete vyřešit své problémy rychle a efektivně, svěřte se do rukou skutečného odborníka s kvalitním psychoterapeutickým výcvikem. Rozhodně se vám to vyplatí.