Domů / PR / Krémová injektáž zdiva je účinný způsob jak zastavit vzlínající vlhkost

Krémová injektáž zdiva je účinný způsob jak zastavit vzlínající vlhkost

Bojíte se o svůj dům, který je nasáklý vodou? Mnoho lidí žije na místech s vysokou vlhkostí, která stoupá od země přes jednotlivé zdi. Jelikož jsou stavební materiály porézní, obvykle v nich voda snadno putuje a to způsobuje řadu problémů, od praskání zdí až po narušení omítky, tvorbu plísní a další. V nejhorším případě může vlhkost narušit i statiku domu. Je třeba problém nenechat dojít tak daleko a včas ho řešit. Možná myslíte na podřezání domu, ale existují i lepší a jednodušší možnosti, jak vlhkost zastavit.

Systém AquaStop Cream® je to, co potřebujete

Říká vám něco krémová injektáž zdiva? Jde o stále populárnější způsob, jak zastavit vzlínající vlhkost. Používá se k tomu speciální prostředek AquaStop Cream®. Možná myslíte na to, jak ho dostat do stěny. Provádí se to tak, že se odstraní část omítky, následně se očistí spáry a navrtají se do nich otvory, které od sebe budou vzdálené maximálně 12 centimetrů. Je třeba otvory vyvrtat nad úrovní podlahy, aby se vlhkost nepřemostila. U podsklepených domů to může být i pod úrovní podlahy. Otvory lze dělat zvenčí i zevnitř, ale neměli by být skrz, ale tak, aby zbyly zhruba 4 centimetry. 

Systém je vhodný pro prakticky všechny druhy zdiva, od cihlových až po kamenné, z tvárnic nebo Ytongu. Následně se aplikuje samotný materiál, který začne pronikat přes spóry zdiva a vytvoří souvislou voděodolnou vrstvu, která vlhkost nepustí dál. Materiál lze aplikovat za pomoci aplikační pistole nebo tlakového čerpadla. Prostředek AquaStop Cream® a potřebné aplikační nástroje můžete koupit v eshopu na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz. 

Naleznete zde také podrobné informace, videa, návody, ukázky i výpočet spotřeby. Díky všem těmto informacím lze snadno provést injektáž zdiva svépomocí. Mnoho lidí trápí problém se vzlínající vlhkostí ve zdech a řešení je přitom tak snadné. Čím dříve sanaci vlhkosti provedete, tím dříve budete mít spokojený pocit, že už voda neničí vaší nemovitost a neohrožuje zdraví vaší rodiny.