Domů / Luxus / V pohoří Sharjah můžete viset v luxusních stanech vysoko nad roklí

V pohoří Sharjah můžete viset v luxusních stanech vysoko nad roklí

V pohoří Sharjah ve Spojených arabských emirátech se rozprostírá koncepční resort nad rozlehlou horskou roklí s plovoucími stany visícími ve vzduchu. Špičkový horský „glamping“, takzvaný Floating Retreat, je duchovním dítětem dubajského designového studia Ardh Architect, které mělo za úkol prozkoumat nový druh pohostinnosti, který spojuje ekologické povědomí a úctu k přírodě s moderním komfortem.

Luxusní adrenalinové ubytování

Obrázky, i když jsou nápadné, vytvářejí spousty otázek, z nichž v neposlední řadě se týkají bezpečnosti. Myšlenka, že jsou zavěšené lusky skutečné stany, vytváří zmatek. V podstatě deset luxusních hotelových pokojů navržených s nejmodernějšími látkovými stěnami je ukotveno k velkému mostu překlenujícímu rokli mezi dvěma horskými vrcholy. Návštěvníci se přihlásí na recepci na úpatí hory, než vyjedou výtahem na úroveň mostu. Jakmile jste uvnitř, stan/místnost lze zvedat a spouštět podle přání hostů.

„Projekt Floating Retreat má ve svém jádru několik klíčových hodnot,“ píše Ardh. „Jedním z hlavních cílů projektu je oživit místní komunitu prostřednictvím cestovního ruchu tím, že poskytne lidem prostor, aby se spojili s přírodními krásami regionu a dozvěděli se o jeho bohaté kultuře a dědictví.“

Koncepční obrázky ukazují lidi podél paluby připojené k řadě postrojů, které jim brání spadnout z okraje bez zábradlí. Stany jsou navrženy s ohledem na soukromí a mohou být umístěny v různých konfiguracích, aby se zabránilo překrývání nebo blízkosti jiných stanů. Boční tkanina stanů je vyrobena z tkaniny s rozmazaným efektem, zatímco přední část stanu je vyrobena z čirého materiálu, který poskytuje ničím nerušený výhled.

K dispozici je několik možností uspořádání, včetně konfigurací, které jsou vhodné pro obchodní retreaty nebo lekce jógy, a jiné, které jsou vhodné pro duchovní nebo psychedelická sezení. Rozvržení lze zvolit tak, aby vyhovovalo specifickým potřebám a preferencím hostů.

„Jednotlivé stany plovoucího útočiště jsou navrženy tak, aby přinášely luxus a pohodlí těm, kteří se nemohou účastnit horolezectví nebo jiných outdoorových aktivit plných adrenalinu,“ řekl Ardh.

Plánuje se také vybavení, jako jsou prohlídky oblasti s průvodcem, 5-hvězdičkové lázeňské zařízení na vrcholu jedné z hor a restaurace na úpatí.

Fotografický kredit: Floating Retreat – od Ardh Architect (přes SWNS)