Domů / PR / Krmné boilies jako nejlepší krmení kaprů na řeku

Krmné boilies jako nejlepší krmení kaprů na řeku

Rybolov je oblíbenou aktivitou především mužů, ovšem i ženy si k zálibě nachází cestu. A není se čemu divit. Jedná se o prakticky nenáročnou, velmi uklidňující záležitost, která s sebou nese řadu pozitivního. Ať už je vaším snem si odpočinout, nebo se chcete něco nového naučit jak o sobě, tak o fungování přírody, je tento koníček ideální. Jen si tedy najděte místo, kde k lovu kaprů bude docházet. Řeky jsou skvělé, zejména pokud máte po ruce boilies.

Levná návnada, kterou kapři milují

Řada rybářů se domnívá, že krmné boilies není tou ideální návnadou, respektive nástrahou na kapry. Jejich cena se jim jeví jako příliš levná na to, aby měla nějaký velký efekt. Jenže ve skutečnosti je přesně toto trefa do černého. Kapři milují, že do sebe tytu kuličky nasají vodu, čímž se pro kapry stává atraktivní po stránce měkkosti. Oproti jiným druhům návnady jsou boilies snadno konzumní, nikoli příliš tvrdé, což kapři nemají zrovna v lásce.

Navíc se jedná o návnadu, která může mít mnoho podob a chutí. A samozřejmě také barev. Zatímco korkové se snadno ztratí v přirozeném prostředí kaprů, ovocné zase budou příjemným zpestřením a barevným lákadlem, kterému ryby jenom stěží odolají.

Nakrájejte na poloviny

S boilies jako návnadou si navíc jde hezky hrát. Mnozí rybáři dělají tu věc, že si krmné kuličky nakrájí na poloviny. Mají zkušenost, že nástraha začne ve vodě rychleji fungovat a kapři ji snáze konzumují.

Dokonce mnozí milovníci rybaření boilies míchají ještě s dalšími nástrahami. Než však návnadu vyhodí, nechávají je společně v jedné míse odstát, aby se všechno dokonale promíchalo. Dalo by se říct, že se stávají takovými šéfkuchaři pro ryby, které následně nemohou připravené návnadě odolat.

Jinými slovy jsou krmné boilies opravdu ideální nástrahou, a to především pokud lovíte kapry. V případě, že se zaměřujete na jiný druh ryb, je zapotřebí zvolit zase trochu jinou cestu.