Domů / Zajímavosti / Masožrouti pozor!

Masožrouti pozor!

Pokud patříte k lidem, které si neumějí představit jídlo bez masa, měli by jste nyní zbystřit. Povíme si totiž o tom, co takové maso vašemu tělu a zdraví provede a jaký druh masa je nejhorší.

Prvním masem, kterým začneme je hovězí maso. Hovězí maso není zrovna to nejlepší maso, které si můžete dopřát. Vědci poukazují na zvýšené riziko (o 30 procent) výskytu rakoviny tlustého střeva, při konzumaci hovězího masa ve větší množství než 55 gramů za den. Při přípravě hovězího masa ve vysokých teplotách, produkuje maso látku, která zvyšuje riziko rakoviny prostaty. Pokud se chcete vyhnout těmto potencionálním problémům, konzumujte hovězí maso pouze jednou týdně.

salámi

Důležitá je i též příprava masa, ta by měla probíhat na mírném ohni a co se týče připáleného masa, to rovnou vyhoďte. Párky a především vepřové párky, nejsou žádnou novinkou v seznamu nezdravých jídel. Kromě tuku, který obsahují, se navíc prokázalo, že červeň RED 2G , která se do párku přidává, může způsobovat rakovinu. Pokud se bez párků neobejdete, sáhněte spíše po dražších, kvalitních párcích, než po levných párcích, plných umělých náhražek a barviv. Slanina a salámy jsou nasáklé chemikáliemi a tukem doslova k prasknutí. Většina těchto chemikálií, které jsou obsaženy v salámech nebo ve slanině způsobují opět nějaký druh rakovinového onemocnění. Nejčastější látky, které způsobují závažné onemocnění, jsou nitrosaminy. Opět platí pravidlo, že pokud si chcete dopřát kvalitní potraviny, bez přidaných chemikálií a různých látek, musíte sáhnout hluboko do kapsy. Společnosti, které vylučují tyto zdraví škodlivé látky, prodávají potraviny ve vysokých cenách. Nic méně na zdraví se nemá šetřit. V případě, že si dopřejete nějaký nezdravý pamlsek, svůj hřích vyrovnáte konzumací jablka či banánu.

V dalším článku, se podíváme naopak na to, jaké druhy masa prospívají našemu zdraví.