Domů / Novinky / Milion zbraní za měsíc: Prodej zbraní v USA trhá rekordy

Milion zbraní za měsíc: Prodej zbraní v USA trhá rekordy

Zatímco Demokraté by chtěli snížit počet zbraní v USA, prodej zbraní láme rekordy. Američané nakupují zbraně rychleji než kdy v historii. Každý měsíc se zde prodá 1 milion zbraní a to už 37 měsíců po sobě. Za zvýšený zájem může pravděpodobně nejistota, finanční krize, nedůvěra ve vládu a možná také neustále se zvyšující počty imigrantů.

Ještě nikdy se neprodalo tak velké množství zbraní

The National Shooting Sports Foundation released a statement on the numbers saying “Americans are choosing their gun rights by the millions each month while gun control politicians talk only of efforts to deprive them of their Constitutional rights.”

Jde o třetí nejsilnější rok v počtu prodaných zbraní. Během července se prodalo 1233115 zbraní a v srpnu ještě více, celkem 1286816 zbraní. Vlastnit zbraň je v USA zákonným právem každého Američana. Právo vlastnit zbraň jim dává samotná americká ústava.

Vlády chtějí obyvatele beze zbraní

Vlády chtějí obyvatele, kteří se nemohou bránit. Po celém světě roste snaha odzbrojit obyvatelstvo. Například v Evropské unii je dlouhodobým cílem snížit počet zbraní mezi lidmi. Jako důvod je uváděno, že nižší množství zbraní mezi lidmi povede k většímu míru a nižší kriminalitě. Je to ale nesmyslná úvaha, protože zločinci a teroristé většinou nepoužívají legální zbraně. V Evropě stále roste kriminalita ze strany imigrantů a většina lidí nemá účinné prostředky, jak se bránit. Je důležité, aby se měli obyvatelé jak bránit. Tlak politiků na snížení zbraní povede pouze k tomu, že lidé budou bezbranní. Lidé by se neměli bát vlády, ale vláda by se měla bát lidí. Žijeme v demokratickém světě a právo nosit zbraň považuje mnoho lidí za jedno z nejdůležitějších. Když je kořist ozbrojená, útočník si dvakrát rozmyslí, jestli zaútočit.