Domů / Novinky / Mimozemšťané nebudou malé zelené bytosti, budou to pravděpodobně stroje s AI

Mimozemšťané nebudou malé zelené bytosti, budou to pravděpodobně stroje s AI

Pokud někdy najdeme mimozemšťany, nebudou vypadat tak, jak je Hollywood vykresluje. Pozorování vznášejících se UFO bylo v roce 2020 na historickém maximu, ale ještě musíme pořídit snímek mimozemšťanů neboli mimozemšťanů na palubě jejich plovoucích lodí. Astronomové a vědci nepochybují o tom, že mimozemský život existuje, včetně inteligentních bytostí, ale přesně to, jak se tyto bytosti zformují, je to, co na nás odkazuje.

Pokusů ztvárnit mimozemšťany byl jistě značný podíl, od pokusu ET telefonovat domů na začátku 80. let až po franšízu Vetřelec trvající pět desetiletí, tito sci-fi mimozemšťané měli všichni podobný organický vzhled. Představte si zelené šlachovité paže, příliš velké oči, sliz vytékající z jejich vzpřímených těl a ostré zuby.

Mimozemšťané pravděpodobně nejsou to, co očekáváme

Seth Shostak, astronom z Seti Insititute, organizace, která hledá mimozemský život již více než 50 let, je pevně přesvědčen, že tato ikonická mimozemská zobrazení nemají nic společného se skutečnou dohodou. Místo toho formy života z jiných planet nebo vesmírů nebudou formami života, budou to AI nebo syntetická inteligence.

Podobně známe mimozemšťany z filmů, ve skutečnosti ale nemusí jít o organické bytosti.

Šostak už roky veřejně sdílí své znalosti a názory na mimozemské formy života, jako například s BBC v roce 2016 a právě tento týden s The Guardian.

Nejpřesvědčivější důvod, proč se Šostak domnívá, že mimozemšťané nebudou organickými formami života jako my, je ten, že pokud nás někdy navštíví na Zemi – což tato fyzika příliš nezajímá – museli by cestovat na ohromující vzdálenosti. hvězdy.

Například nejbližší hvězda, Proxima Centauri, se nachází 75 bilionů mil od nás, což by v současnosti našim raketám trvalo 75 000 let, než by se k nim dostaly na Šostaka. Žádná lidská forma života nemůže tento výlet vydržet, takže Shostak předpokládá, že každá bytost, která to dokáže, bude muset být stroj.

Je pravda, že Šostak také argumentuje, že bytosti žijící tam venku by mohly mít rychlejší vesmírné lodě a pravděpodobně by byly mnohem pokročilejší než my – ale to jen přispívá k jeho přesvědčení, že tyto bytosti by ve skutečnosti byly AI.

Zdroje:
bbc.com/future/article/20160922-what-if-the-aliens-we-are-looking-for-are-ai
theguardian.com/commentisfree/2021/jun/14/aliens-resemble-ai-not-green-martians

Foto: Pixabay.com