Domů / Kultura / Mýty a polopravdy o mužích

Mýty a polopravdy o mužích

Známe to všichni, tradiční povídačky o tom, že čím delší chodidlo tím větší penis nebo čím větší kouty na hlavě tím větší IQ. Nemluvě o rozpětí ukazováčku od dlaně, která má opět hodnotu délky mužské chlouby. Dále jsou to myšlenky na sex každých sedm vteřin nebo to, že menopauzu mají jen ženy. Vítejte ve světě největších mýtu a polopravd o mužském těle a mozku.

Mýtus číslo jedna.

Velikost mužského chodidla (případně velikost rukou), odpovídá délce jeho penisu. Tento mýtus koluje na světě již několik desítek let, jenže není tomu pravda. Na téma penisu a délky chodidla se zaměřilo i několik vědeckých studií, které poukázali na fakt, že souvislost mezi délkou chodidla a velikostí penisu je naprosto minimální.

Nehol si to chmýří, aneb poroste ti to rychleji a mýtus číslo dva.

Alespoň jednou jste slyšeli tuto babskou povídačku, která neplatí jen o vousech, ale o chlupech a vlasech obecně. Povídá se, že po oholení porostou rychleji, budou silnější, tmavší, tvrdší a především jich bude mnohem více. V historii světa se tento mýtus objevil už na začátku dvacátých let minulého století. Opět se jedná jen o další povídačku, která s pravdou nemá nic společného.muz-sex-hrud-chlupy-holeni Vlasové cibulky, z kterých vyrůstají chlupy, vlasy, vousy jsou umístěny pod kůží a jejich přesně daný počet, který se během let nemění. Upravování, holení, trhaní a další techniky odstranění chlupů a vlasů na ně tedy nemají vliv. Změna barvy či pocit rychlejšího růstu jsou dány pouze optickým klamem, neboť na oholené tváři vypadají rostoucí vousy více tmavé.

Největší mýtus o mužské sexualitě. Muži myslí na sex každých sedm vteřin.

Desítky hodin práce, výzkumů, dotazníku a vědeckých studií renomovaných vědců si vyžádalo toto tvrzení, které je snad nejrozšířenější tvrzení o mužích na celém světě. Z logiky věci je to samozřejmě blbost. Pokud by tomu bylo skutečně tak, muž by musel za den myslet na sex více jak osmtisíckrát. Poslední průzkumy jasně dokazují, že 54% mužů myslí na sex několikrát za den. Zbytek si rozdělil hodnoty mezi týdnem a měsícem. Průměrné hodnoty se zastavili na třinácti myšlenkách o sexu za den. Mimochodem průměrná žena se nechá zlákat v myšlenkách na sex pětkrát denně a to moc velký rozdíl není.