Domů / Novinky / Nákupy na netu

Nákupy na netu

Hláška typu: Na netu najdeš všechno. Se poslední dobou stává opravdovou realitou. Nejen že zde najdete jakýkoliv obrazový i textový materiál, který hledáte, ale dokonce si zde již můžete i téměř vše koupit. A mezi položkami, které můžete vkládat do svých virtuálních košíků nechybí ani drogy, zbraně a další mnohem zajímavější kousky.

Stejně tak jako v reálu, i na internetu existuje černý trh, kde jsou nabízeny nejráznější komodity. Příkladem za všechny může být například server Evolution, na kterém naleznete všechno možné, jen ne nic legálního. Server Evolution je nástupce serverů Silk Road a Silk Road 2.0, které byly po nějaké době svého provozu zrušeny FBI.

imrs-6 imrs-11 imrs-12

Celý systém funguje podobně jako naše Aukro. Jednotlivý prodejci jsou ohodnocováni zákazníky, a tak si případný zájemce o nákup ověří věrohodnost nákupu. Díky řádění FBI je nákup na tomto serveru prováděn přes měnu Bitcoin, u které je velmi složité vypátrat majitele účtu. A nadlidské je také vypátrání kde se vlastně nachází provozovatel Evolutionu. Jeho samotné URL se neustále dynamicky mění.

Na tomto webu naleznete například 12 000 prodejců, kteří nabízejí drogy a to v nejrůznějších formách. Nejčastěji žádanou je marihuana a extáze, ale najdeme zde i tvrdší drogy kokain nevyjímaje.
Na Evolutionu si však můžeme koupit i takové věci, jako je čisté Uránium, příručku jak komunikovat se ženou, nebo návod a vše potřebné k sestrojení vlastní atomové bomby. Velmi vtipná je také zakoupení rady, jak ve Velké Británii sehnat pizzu zdarma.

Objevuje se zde také možnost zakoupení falešných amerických pasů, nevybuchlé munice a odcizených platebních karet, kdy zaplatíte dva dolary, přijdou vám čísla karet a záleží na vašem štěstí, zdali jste narazili na doposud nezablokovanou kartu.

Zkrátka seženete tu, na co si jen vzpomenete. A výjimkou nejsou ani nájemné vraždy.