Domů / Zajímavosti / Zhubněte, vyplatí se to

Zhubněte, vyplatí se to

Nadbytečná váha vás připravuje o lepší paměť, lepší sex, kvalitnější spánek a obecně o spokojenější život. Kila navíc vás zatím možná nechávají chladnými, ale zanedlouho vás jistě potkají i zdravotní komplikace, které sebou přináší. Čím dříve se zbavíte kil, tím lépe pro vás.

Jako první věc, jsme zmínili lepší paměť a je tomu skutečně tak, že nadváha má značný vliv na vaši práci s pamětí, koncentrací a kognitivními schopnostmi. Toto tvrzení potvrdil výzkum v roce 2011, kdy se vědci rozhodli testovat rozdíl pozornosti a pamětí mezi obézními lidmi a těmi s normální vahou. Následně se obézní jedinci snažili zhubnout a výsledky po pětadvaceti kilech potvrdili rapidní zlepšení paměti a výkonnosti mozku.

fatguy_speedo

Lepší sex bude asi nejžádanějším odstavcem dnešního článku. Pokud máte problém vidět svůj penis přes ten obrovský mozol, je zapotřebí s tím něco udělat. Nadváha má totiž vliv i na tento úd a to, že vám čas od času vypoví službu, je přímo spojené s obezitou. Přitom stačí tak málo, aby se váš penis dostal do skvělé formy, a opět bude moci lámat staré rekordy. Jestliže svoji váhu stáhnete zhruba o pět až deset procent, tak během dvou měsíců vám to penis vrátí se vším všudy.

Nekvalitní spánek, může mít mnoho příčin. Je však dobré podívat se jako první, směrem na břicho. Opět se vše zakládá na výzkumu, který potvrdil všechny domněnky o tom, že nadváha je zlo. Skupina respondentů byla sledována během šesti měsíců a za celou dobu ztratili zhruba sedm kilogramů a patnáct procent tuku kolem oblasti břicha. Náhle došlo k výraznému snížení problému se spánkem a únavou.

Takže pokud jste i vy vlastníkem přebytečných kil a již teď přemýšlíte nad novoročním předsevzetím, tak shození pár kil, za tu námahu určitě stojí. Lepší sex, paměť a spánek je totiž k nezaplacení.