Domů / Kultura / Co nás čeká v budoucnosti

Co nás čeká v budoucnosti

Přestože plno dnes zmíněných technologií je v plenkách, v dohledné budoucnosti se můžete dočkat jejich vývoje a dokončení, které nám znatelně ovlivní život. Na co se tedy můžeme těšit a je něco čeho se máme bát?

Již existují systémy, které nás udrží v našem jízdním pruhu nebo nás automatický zastaví, pokud se před námi objeví překážka.

cars

Proč by tedy autopilot v autě měl být z oblasti pohádek. Jednou z předních společností, která stojí za výzkumem autonomního vozidla bez řidiče je internetový gigant Google. Ten již vyzkoušel vůz, který jel automaticky na určené místo, sledoval dění v okolí a projížděl městem se zvýšenou hustotou provozu. Přestože je tato technologie na dobré cestě, a téměř hotova, bude ještě nějaký pátek trvat, než se vše dopiluje do posledního detailu. S trochou peněz a dobré reklamy to však bude za pár let běžnou výbavou vozu.

Dalším hitem budoucnosti bude náš hlas. Tedy spíše ovládání pomocí hlasu, které již teď slaví obrovský boom. Tomu všemu opět pomáhá Google a jeho obrovská databáze slov a frází, které již teď usnadňují práci. Zda se bude pomocí hlasu zapisovat kniha známých spisovatelů asi nehrozí, neboť naše hlasivky nejsou moc trénované na celodenní mluvení v kuse, avšak výpomoc v domě či ovládání zařízení bude samozřejmostí.dna

Do nedávna největší sci-fi výrok, který mohl být řečen, se pomalu stává skutečností. Na mysli máme programování a opravu naší DNA. Vědci již dnes upravují a kódují DNA jako programátoři hry či programy. Je jen otázkou času, kdy vědci začnou upravovat náš genetický kód již před narozením a odstraňovat chyby, které v sobě nosíme. Oprava DNA bude stejně populární jako plastické operace. Ze začátku se můžeme dočkat vysokých cen za prodloužení života nebo odstranění nemoci, ale postupem času se i tato služba stane naprostým standardem.