Free songs
Home / PR / Návrat do práce po mateřské vůbec nemusí být žádným strašákem
Návrat do práce po mateřské vůbec nemusí být žádným strašákem

Návrat do práce po mateřské vůbec nemusí být žádným strašákem

Rok 2021 pro vás znamená návrat do práce? V současnosti to není vůbec jednoduché, v některých případech ne-li nemožné. Během současného školního roku jsou předškolní (i školní) děti víc doma, než v mateřských a základních školách.

Konec rodičovské dovolené a zavřená školka?

Pro mnoho rodičů nyní návrat do práce nepřichází v úvahu. Možností moc není. Školky jsou zavřené na dobu neurčitou a docházet do nich mohou jen předškoláci. Co ale s dítětem kterému jsou tři nebo čtyři roky, když zaměstnavatel nemá pochopení a nepočká? Matka dětí nikdy nebyla perspektivním potencionálním zaměstnancem. Souvisí s tím častá nemocnost dětí a čerpání ošetřovného.

Nyní se pozice rodičů ještě více zhoršila. Rodič dítěte nemá moc variant na výběr. Jednou z možností je podání výpovědi z pracovního poměru a evidence na úřadu z práce, druhá možnost je sehnat někoho na hlídání dítěte a přece jen nastoupit do práce. To ale může být finančně náročné řešení. Pokud máte štěstí, prostřídají se s hlídáním babičky, ale ty jsou často také ještě pracující. Je to tedy případ od případu.

Co třeba možnost práce z domova?

Vysněná práce pro maminky malých dětí je ta, která se dá vykonávat i z domova. Třeba právě v případě uzavření školek nebo jakékoliv nemoci dítěte. Na home officu se ale všechno dělat nedá. Přece jen je ale poměrně dost oborů, které jdou vykonávat z domu. O které se jedná? Nejoblíbenější jsou administrativní práce, mzdové účetnictví, daňová evidence a podvojné účetnictví, personalistika, grafické práce, marketing a IT.

Co můžete dělat doma s dítětem?

 • Účetní
 • Mzdovou účetní
 • Fakturantku
 • Správkyni sociálních sítí
 • Copywriterku
 • Grafičku
 • Virtuální asistentku
 • SEO specialistku
 • Správkyni PPC kampaní
 • Personalistku
 • Finanční poradkyni
 • Realitní makléřku
 • apod.

Požádejte zaměstnavatele o přeřazení na jinou práci

V první řadě se zkuste domluvit se svými stávajícím zaměstnavatelem na práci z domova. Home office nyní umožňuje čím dál více firem. Můžete požádat i o práci na kratší úvazek nebo přeřazení na jiné oddělení. Najdou se i tací zaměstnavatelé, kteří své lidi rádi podpoří ve vzdělání. Vyhlédněte si třeba rekvalifikační kurz personalista a požádejte svého šéfa o proplacení jako formu benefitu.

Změna zaměstnání nebo podnikání?

I to je možnost. Jestliže vám nadřízený nevyjde vstříc, popřemýšlejte o změně zaměstnání, anebo rovnou celého současného oboru. Mnoho žen na mateřské začíná s podnikáním a do bývalé práce se už nevracejí. Co třeba pracovat jako účetní z pohodlí domova? Přihlaste se na kurz účetnictví pro začátečníky a díky intenzivní výuce do světa účtování snadno proniknete. Jako vstupní požadavek postačí výuční list. Nic víc kromě chuti a odhodlání naučit se nové věci.

Rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT

Uplatnění se v jiném oboru, případně prohloubení stávajících vědomostí, je skvělou možností, jak změnit budoucnost k lepšímu. Návrat do práce po mateřské vůbec nemusí být žádným strašákem. I když absolvujete rekvalifikační kurz na vlastní náklady nebo prostřednictvím úřadu práce, investice do vzdělání má smysl.

Skloubit rodinu a zaměstnání není vůbec jednoduché, ale přece jen stojí za to, se o to alespoň pokusit. Dnešní doba naštěstí nabízí možnosti, o kterých se předchozím generacím ani nesnilo, tak je neváhejte využít!

Scroll To Top