Domů / Kultura / Nejslavnější vousaté ženy

Nejslavnější vousaté ženy

náhledV dnešní moderní době, kdy je na těle všech žen každý chloupeček pracně vyhledáván a poté bolestivě depilován, je snad nepředstavitelné, že by ženy chodily tak ochlupené, jak od přírody mají být. Někdy se však matka příroda totálně utne, a ženám vyraší dokonce zcela jiné ochlupení a to takové, které by jsme čekali spíše u mužů. Řeč je zde o vousech na tváři.

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, v minulosti se objevilo několik žen, které se mohly pochlubit zarostlou tváří. Takovýchto žen je ve skutečnosti asi mnohem více, ale většina z nich se tuto tělesnou anomálii snaží ututlat a skrýt. Avšak známe i pár případů, kdy ženy svůj vous hrdě nosí a libují si v pozornosti kterou tím přitahují.

1Za první ženu s vousem je povážana francouzska Clementine Delaitová. Clementain se se svým vousem, na přelomu 19. a 20. století dokonce živila, protože vystupovala v kabaretní show, která byla ve své době, právě díky Clementine poměrně populární. O to více zajímavý je ten fakt, že tato vousatá žena žila v manželském svazku, který byl poměrně šťastný a pevný. No inu proti gustu…

Další ženou, která se svým vousem chlubila celému světu a ještě za to inkasovala příjemný honorář, byla američanka Jane Barnellová, která si tajuplně nechávala říkat Lady Olga. Paní Olga, která se narodila roku 1871, vystupovala pro změnu v cirkuse.

2Tyto dvě ženy byly inspirací pro současnou generaci vousatých žen, kterých není málo a díky medíím je zná téměř celý svět. Patří mězi ně například Jenifer Millerová, která přednáší na univerzitách a po celém světě jezdí se svou zábavnou show. Avšak držitelkou rekordu za nejdelší vous je paní Vivian Wheelerová, jejíž vous dosáhl v roce 2000 delky 27,9 cm.

Zajímavostí je, že velmi mnoho vousatých žen pochází z Ameriky. Čím je to dáno není objasněno. Avšak je možné, že přílišná konzumace hamburgerů může u vašich dětí způsobit nepřirozené anomálie, tak pozor.