Domů / Novinky / Nizozemská vláda chce nařídit 2 krávy na pole o velikosti fotbalového hřiště

Nizozemská vláda chce nařídit 2 krávy na pole o velikosti fotbalového hřiště

Chovatelé dobytka v Nizozemsku  jsou stále pod útokem. Nedávné zprávy odhalily, že nizozemská vláda prosazuje za zavřenými dveřmi návrh dvou krav na pole, podle kterého mohou být farmáři v Nizozemsku omezeni na pouhé dvě krávy na pole o velikosti fotbalového hřiště. Jde jen o nejnovější pokus omezit počet hospodářských zvířat v Nizozemsku. V loňském roce nizozemská vláda představila svůj plán na uzavření více než 30 procent dobytčích rančů v zemi, aby údajně omezila emise oxidu dusíku a čpavku.

Likvidace farmářů za každou cenu

Aby dosáhli vládních mandátů, mnoho farmářů možná bude muset zabít velkou část svého dobytka. Nizozemsko vyčlenilo přibližně 24,3 miliardy eur na financování provádění těchto mandátů. Tento vývoj vedl k rozsáhlým protestům farmářů, včetně jednoho, při kterém policie zahájila palbu na pomalu jedoucí traktor, který řídil 16letý chlapec. Také pro-farmářská politická strana BoerBurgerBeweging (Farmer-Občanské hnutí nebo BBB) se náhle stala hlavním hráčem v nizozemské politice. Nedávno vyhrála provinční volby ve všech regionech Nizozemska a má se stát největší stranou v nizozemském Senátu.

Lidový odpor a politická porážka však Lidovou stranu pro svobodu a demokracii v čele s nizozemským premiérem Markem Ruttem neodradily od toho, aby pokračovala v zelené agendě. Zprávy naznačují, že se snaží doplnit své úsilí o násilné vykoupení mnoha farmářů omezením počtu hospodářských zvířat, která lze na daném prostoru pást.

Návrh dvou krav na pole unikl, protože probíhají jednání mezi farmáři a vládnoucí třídou,

„Jsem neuvěřitelně zklamaný, že došlo k úniku informací. Nevím, kde se to vzalo, ale je to špatné, protože to procesu nepomáhá,“ řekl Piet Adema, vládní ministr zemědělství. „Stále vyjednáváme. Všechno je stále v pohybu.“

Adema evidentně dává přednost tomu, aby veřejnost byla o takových věcech udržována v nevědomosti.

Nizozemská vláda upřednostňuje migranty před místními farmáři

Mnozí věří, že změna klimatu není jedinou motivací těchto útoků proti nizozemským farmářům. Přední pro-farmářská aktivistka Eva Vlaardinerbroek si myslí, že vláda se méně zabývá klimatickými změnami než tím, že získává více pozemků pro výstavbu bydlení pro Severoafričany a další migranty, kteří do hustě osídlené země v posledních letech přijíždějí.

Vláda uvedla, že nemá jinou možnost, než tato nová opatření zavést. Pokud nic neudělá, povolení na infrastrukturní a bytové projekty budou zamítnuty.

Poté, co soudy zablokovaly stavební projekty s odůvodněním, že by produkovaly emise porušující závazné klimatické dohody, Rutte varoval, že nebudou moci pokračovat, dokud se emise nesníží jinde – a to znamená uhodit kladivo na farmáře.

Zdroje:
https://www.naturalnews.com/2023-05-22-dutch-government-limit-two-cows-per-field.html
https://thenationalpulse.com/2023/05/19/dutch-farmers-restricted-to-two-cows-per-field-in-new-climate-change-plans/
https://www.aljazeera.com/news/2022/6/22/thousands-of-dutch-farmers-protest-against-emissions-targets#:~:text=Thousands%20of%20farmers%20have%20gathered%20in%20the%20central,the%20Netherlands%20and%20snarling%20traffic%20on%20major%20highways.

Foto: Pixabay.com