Domů / PR / Pandemie zapříčinila potřebu všudypřítomného a kvalitního připojení k internetu

Pandemie zapříčinila potřebu všudypřítomného a kvalitního připojení k internetu

V loňském roce se každý z nás přesvědčil, jak nezbytnou součástí našich životů se stalo připojení k internetu – nejlépe všude a stále. Všichni potřebovali permanentní připojení k internetu pro online výuku, do práce, nakupování. Časem se tato potřeba neustále navyšovala.

Technologičtí analytici zaregistrovali strmý nárůst e-commerce a videohovorů prostřednictvím Google Meets, Microsoft Teams, Zoom a dalších platforem. „Mobilní telefon se stal nepostradatelným prvkem života většiny lidí na planetě,“ říká místopředseda představenstva investiční skupiny DRFG Roman Řezníček. Pro jeho správné fungování je nutné precizní a nepřetržité připojení k telekomunikační infrastruktuře.

Suntel Group vykazuje skvělé výsledky navzdory pandemii

Koronavirová pandemie odstartovala novou éru napříč celým lidstvem. Pro společnost Suntel Group byl rok 2020 i tak z pohledu dodaných služeb abnormálně výjimečný. Speciálním tématem v oblasti telekomunikací je mohutný přechod k elektro mobilitě. „Pustili jsme se do několika nových příležitostí a projektů v oblasti e-mobility a zelené energie, kde spatřujeme značný potenciál,“ komentuje Roman Řezníček.

Významná investice do telekomunikační infrastruktury na Slovensku

Na Slovensku se počátkem roku 2021 dokončila unikátní 600 km dlouhá páteřní optická síť FibreNet s kapacitou více než 86 tisíc kilometrů optických vláken. „Pracujeme na několika infrastrukturních projektech ve střední a jižní Evropě, do kterých bychom rádi vstoupili. Je to oblast, které se chceme dále v budoucnu věnovat,“ potvrzuje Roman Řezníček z investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka.

V uplynulých třech letech nastal výrazný trend oddělování telekomunikační infrastruktury. Představuje určitou revoluci v telekomunikacích a brzká budoucnost ukáže, jak velký potenciál tato změna doopravdy nabídne.

Suntel Group

Je firma mezinárodního charakteru poskytující telekomunikační služby pro výstavbu a provoz sítí ve:

 • Švýcarsku,
 • Německu,
 • Rakousku,
 • České republice,
 • na Slovensku
 • a v Nizozemsku.

S investiční skupinou DRFG Davida Rusňáka, zaměřenou na fondy a dluhopisy, Suntel Group začala spolupracovat v roce 2015 a svou tržní pozici stále upevňuje. Ve Švýcarsku se řadí mezi TOP3 a meziročně zde vzrostla o 100 %. Mezi přední klienty Suntel Group patří nejvýznamnější světové telekomunikační firmy:

 1. Vodafone,
 2. O2,
 3. Salt,
 4. Ericsson,
 5. Huawei,
 6. T-Mobile,
 7. Cetin a další.

Do skupiny Suntel Group patří také vlastník a provozovatel pasivní telekomunikační infrastruktury na Slovensku – společnost FibreNet s.r.o. V říjnu 2019 se společnost rozšířila také o švýcarskou společnost Enkom.

Autor: Michal Pecka