Domů / PR / Plátcem DPH dobrovolně? Má to své výhody i nevýhody

Plátcem DPH dobrovolně? Má to své výhody i nevýhody

Zákon říká jasně, kdo je plátcem daně z přidané hodnoty. Je třeba se řídit výší obratu za posledních dvanáct měsíců. Jestliže přesáhnete stanovenou částku jeden milion korun, stáváte se plátcem DPH. Tím se stanete, i když poskytnete či přijmete službu do jiného státu Evropské unie. Existuje však i možnost dobrovolného plátcovství DPH. Jaké jsou jeho výhody?

Proč být dobrovolným plátcem DPH

S platbou daně z přidané hodnoty se pojí také řada povinností. Například plátce DPH musí vést evidenci k DPH v členění, které umožňuje prokázat nárok nebo povinnost odvodu DPH.

Dobrovolné plátcovství DPH se vyplatí tehdy:

  • kdy jsou vaši zákazníci také převážně plátci
  • když jsou vysoké vstupní náklady, takže na vstupu je možné si DPH odečíst
  • jestliže chcete expandovat do zahraničí
  • chtěli byste mít lepší prestiž

Využijte služeb zkušených profesionálů

Kdo se chce stát dobrovolným plátcem DPH, musí se připravit na to, že ho čekají spousty papírování, vyřizování dokumentů a návštěvy úřadů. Kdo na to nemá nervy, může využít služeb profesionálů, kteří vyřídí veškerou agendu za něho, a to na základě plné moci. Na https://www.platce.cz/ jsou k dispozici pro vás odborníci, jež vám nabízejí své zkušenosti a služby. Jejich dlouholeté zkušenosti jsou zárukou, že vaše přihlášení k plátcovství daně z přidané hodnoty proběhne bez problémů a v krátkém čase.

Založení firmy na zakázku

Vedle toho, že vás přihlásí k dobrovolné platbě DPH, tak vám mohou pomoci také v založení společnosti. I to s sebou nese řadu povinností, v nichž se nemusí každý dobře orientovat. Proč si tedy práci neulehčit a ušetřený čas využít na něco jiného? V ceně za založení firmy je kromě odměny notáři také poplatek za živnost a za zápis do Obchodního rejstříku, a to včetně kompletního poradenství před, při a po založení firmy.

Založit firmu i přihlásit se k platbách DPH vám mohu pomoci vyškolení odborníci. Ušetří vám čas a energii, přitom se můžete spolehnout na kvalitní služby.