Domů / Věda a technika / Poslouchejte svůj rytmus života

Poslouchejte svůj rytmus života

Příroda kolem nás všechno hezky zařídila a jinak tomu není ani u našeho těla, které je již od narození nastaveno na určité rytmy života. Pokud bychom své tělo poslouchali, nejčastěji bychom si užívali sex v osm hodin ráno, pracovali jen od devíti to 11 dopoledne a v deset večer bychom měli půlnoc.

Je již dlouhá léta vědecky dokázané, že tělo má své vlastní vnitřní hodiny, které pracují po celý rok bez ohledu na okolnosti. Díky tomu se v některých úsecích dne cítíme, jako bychom nespali celý den a jindy zase jsme plní energie na rozdávání. Pokud svým přirozeným hodinám porozumíte, můžete mít spokojenější život plný energie.

První co můžete změnit a zlepšit zároveň je váš sexuální život. Většina lidí se připravuje na milostné hrátky ve večerních hodinách, jenže to je podle vědců špatně. Ideální čas na erotiku by měla být osmá hodina ranní, kdy mají ženy v těle největší hladinu estrogenu. Jinak tomu není ani v případě mužů, ty mají v těle naopak přebytek testosteronu.  2

Osmá hodina ranní je i skvělou příležitostí na založení rodiny. V tuto dobu má mužské vybavení největší počet spermií. Vaše šance na potomka, tak výrazně stoupají. Pozor byste si však měli dávat v sedm hodin ráno a erotiku radši posunout. V tuto dobu totiž, máte naprogramované hodiny na spánek. Sex si ale rozhodně dopřejte do desíti hodin dopoledne, kdy vám začíná libido rychle klesat.

Jestliže máte spokojený sexuální život, možná toužíte po lepší výkonnosti. Pokud ano, vypněte si telefon a zavřete se do své kanceláře mezi devátou a jedenáctou ráno, kdy máte největší energii na pracovní úkoly. Odmítejte všechny pozvánky na snídani, kávu a další zbytečnosti. Další velmi aktivní hodinku máte kolem patnácté hodiny, kdy se tělo dostává z letargie po vydatném obědě. Nicméně se nic nevyrovná rání produktivní časovce.

Neponocujte, pokud nechcete být více náchylní k nemocem a naopak chcete být více aktivní. Tělo není od přírody stavěné na dlouhé ponocování a nejraději by šlo spát kolem desáté večer. Přirozené biorytmy v těle totiž začínají vypínat v tuto hodinu. Pokud tedy nocujete dlouho do noci, svému tělu ubližujete a to je pak náchylné na nemoci a úbytek energie.