Domů / PR / Pracovní deska jako nedílná součást kuchyně. Jakou zvolit?

Pracovní deska jako nedílná součást kuchyně. Jakou zvolit?

Vyrobit si kuchyni na míru je jedna věc, ale zvolit ideální materiály je věc druhá. Pokud přemýšlíte nad tím, pro jakou alternativu se rozhodnout je dobré se poradit s odborníky ze stolařství Ostrava. Zejména jestli se přikláníte k přírodnímu kameni nebo pracovním deskám z technického kamene, které jsou známé pro svou vysokou hmotnost. Ne všechny linky takovou zátěž vydrží. I proto se nakonec svolí k jiným alternativám pracovních desek, které splňují někdy přehnané požadavky budoucích uživatelů.

Pracovní deska je nedílnou součástí každé kuchyně a jedná se o nejpoužívanější část kuchyňského koutu, kterou je dobré vybírat s rozvahou a uvažováním. Je naopak chybné nad tím jen bláhově mávnout rukou.

Laminát je nejčastější

Jak už bylo zmíněno, zájem v poslední době roste o pracovní desky z kamenů. Jenže také jsme správně poznamenali, že se ne všechny kuchyňské skříně takto těžkou pracovní desku s radostí ponesou. Některé se zkrátka zhroutí jako domeček z karet pod tíhou ony pracovní desky. Proto se nakonec naše pozornost přesune jinam, a to nejčastěji na laminát.

Laminát je levnější a nejčastější volbou do kuchyňských koutů. Na trhu najdeme mnoho různých provedení i barevných zpracování, je tedy z čeho vybírat. Desky jsou tvořené dřevěnými třískami, které jsou spojené se syntetickými pryskyřicemi, jež se tvrdí při vysoké teplotě a tlaku. Jejich benefitem je především odolnost vůči teplotě i dlouhá životnost (tedy pokud jsou desky opatřeny takzvaným vysokotlakým laminátem.

Masiv je pohledný

Nad čím lidé také velmi často uvažují jsou masivní alternativy pracovních desek. Jsou na pohled opravdu krásné, k sehnání v rustikálních i provensálských provedeních. Je však pravdou, že mluvíme o dražší alternativě nejpoužívanější plochy v kuchyni, která je navíc bohužel náchylná vůči opotřebení.

Naštěstí životnost lze prodloužit, a to tím, že se ošetří speciálním olejem. Postupujeme zkrátka podobně, jako když pečujeme o kusy dřevěného nábytku obecně. I dřevěné lavičky nebo stoly je vhodné ošetřit speciálními produkty, aby ses předcházelo jejich brzké výpovědi.