Domů / PR / Proč někteří lidé přechází od e-cigarety k zahřívanému tabáku?

Proč někteří lidé přechází od e-cigarety k zahřívanému tabáku?

Zařízením na zahřívání tabáku se opravdu daří. Od uvedení na trh na ně přechází stále více uživatelů. Po pár použitích už totiž nemají vůbec potřebu vrátit se zpět k zapalování. Ačkoliv moderních alternativ klasických produktů je celá řada, tento výrobek patří k nejoblíbenějším. Láká svým designem, chutí, kvalitou, ale i nižší škodlivostí či praktičností.

Kapalné náplně se na čas staly hitem

Hitem zejména u mladší generace se staly e-cigarety. Mnoho lidí na ně přechází v domnění, že se jedná o zdraví neškodnou alternativu. To však není zcela pravda. Zahřívání jejich tekuté náplně také uvolňuje škodlivé látky. Sice jiné, než klasické cigarety, avšak mohou způsobit stejné onemocnění. I s nimi vám tedy hrozí například riziko:

  1. srdečních záchvatů

  2. infarktu

  3. mrtvice

Při zahřívání e-liquidu se vytváří směs pevných a kapalných částic, která je podobná dýmu a náplň rovněž obsahuje nikotin. To je však jediná podobnost s klasickými produkty. Jejich chuť je totiž nesrovnatelná. Lidé, kteří na tuto elektronickou alternativu přejdou, tak mívají stále tendence si zapálit.

Naopak jejich velkou výhodou je možnost nastavení množství nikotinu, přičemž nemusí obsahovat vůbec žádný, navíc nabízené příchutě e-liquidu jsou pro mnohé velkým lákadlem.

Benefity zahřívaného tabáku

Popularita roste zařízením na zahřívání tabáku, přičemž k nejprodávanějším patří například Pulze. Náplně do nich obsahují speciální směs, která k uvolňování nikotinu nepotřebuje hořet. Díky tomuto principu neohrožují naše zdraví dehtem ani oxidem uhelnatým. Kromě toho přináší celou řadu dalších benefitů:

  1. neznečišťuje tolik ovzduší,
  2. neobtěžují lidi v okolí zapáchajícím dýmem,
  3. nehrozí zažloutlé prsty ani zuby,
  4. absence popela,
  5. jsou dostupné – náplně koupíte téměř ve všech trafikách.

V porovnání s vaporizérem je navíc jejich chuť téměř srovnatelná s klasikou, takže jsou i pro dlouholeté uživatele zcela dostačující náhradou. Kromě toho Pulze disponuje volbou intenzity zahřívání tabáku i jeho chuti, takže uspokojí i ty nejnáročnější. Mimo jiné má výdrž až 20 použití na jedno nabití a zabudovaný čistící nástroj.

Autor: Elena Gotfried