Domů / PR / Proč pořídit odvlhčovače vzduchu?

Proč pořídit odvlhčovače vzduchu?

Slyšeli jste o odvlhčovači vzduchu a přemýšlíte, k čemu může asi tak sloužit? Zajímá vás, zdali by pomohl i vám? Odvlhčovače vzduchu se používají zejména v těch místnostech a prostorách, kde hrozí vznik škod z důvodu zvýšené vlhkosti obsažené ve zdivu nebo v materiálech.

CFO-20N-600x600Odvlhčovače díky dokonalému vysoušení vzduchu dovedou zabránit vzniku plísní, a tak udržet v bytě zdravé prostředí pro vás i vaše děti. Pomocí odvlhčovače vzduchu lze nastavit úroveň relativní vlhkosti ve vašem bytě na ideálních 50 %.

Vzhledem k tomu, že snížením vlhkosti vzduchu navyšujeme prakticky jeho kapacitu pojímat další vlhkost, například z pevných materiálů v místnosti, dochází tak k likvidaci vlhkosti nejen ve vzduchu, ale i v nich.

Jak se tyto přístroje dělí?

aquaria10_insieme-600x600Nabídka odvlhčovačů vzduchu je v dnešní době poměrně rozsáhlá. Odvlhčovače vzduchu dělíme povětšinou dle typu konstrukce a to na domácí, profesionální a bazénové. Dále je lze dělit také dle použité technologie na adsorpční a kompresové.

Pro odvlhčování při nízkých teplotách volíme kompresorové odvlhčovače společně s přímotopem nebo adsorpční odvlhčovače, mezi jejichž výhody patří například nízká hmotnost. Kompresorové odvlhčovače jsou zase obecně nejrozšířenějším druhem a čím větší je rozdíl mezi teplotou nasávaného vzduchu a kondenzační desky, tím je větší i jejich účinek.

Podle čeho odvlhčovač vzduchu vybrat?

Při výběru správného odvlhčovače pro vás se zaměřte na velikost prostoru, který chcete odvlhčit, jeho celoroční teplotu a následně také na vlastnosti samotného přístroje. Mnoho odvlhčovačů má například digitální displej či automatický hygrostat (čidlo vlhkosti). Velice oblíbené jsou odvlhčovače vzduchu od společnosti Sinclair, Olimpia Splendid a Daitsu, které mají skvělý poměr ceny a výkonu. Zakupte si kvalitní odvlhčovače vzduchu a zbavte se nepříjemné vlhkosti jednou pro vždy.

1