Domů / PR / Proč se lidé stěhují do Prahy?

Proč se lidé stěhují do Prahy?

Za pracovními příležitostmi nebo za pravým ruchem velkoměsta? Důvodů, proč se lidé stěhují do Prahy může být celá spousta. Pojďme si však shrnout ty nejčastější, které předchází velkému stěhování v Praze.

Lidí žijících v Praze přibývá

Podle posledních průzkumů lidí žijících v hlavním městě České republiky přibývá. Už v prvním čtvrtletí loňského roku vyrostl počet obyvatel podle předběžných výsledků o necelé tři tisíce. Nebyli však započítáni uprchlíci přicházející z Ukrajiny, kteří se v Praze uchýlili alespoň přechodně.

Opomineme-li válku na Ukrajině, řekneme, že hlavní příčinou vzestupného počtu pražských obyvatel jsou především pracovní příležitosti, kterých je zde jako máku. A samozřejmě i lepší platové podmínky.

Nejsou to však jen běžní občané, kteří nachází cestu do hlavního města Česka. Atraktivní jsme také pro zahraniční turisty nebo filmaře.

Praha jako centrum filmu

V posledních letech se zde také točí hromada filmových trháků. A nejen těch českých, ale především si do Prahy nachází cestu zahraniční filmaři. Natáčí se zde například i oscarové snímky, posledně například snímek Na západní frontě klid, který se nyní těší z několika nominací na zlatou sošku.

Aktuálně se Praha aktivně vzpamatovává z nedávné koronavirové krize, během které bylo město donuceno trochu osamět. Zdejší atrakce nebyly navštěvovány, turisté se do Prahy prakticky dva roky nepodívali. Ceny aktivně sestoupily k přijatelným výším a lidé viděli příležitost se sem přestěhovat ještě více. Snižování cen se totiž dotklo samozřejmě i nájemného bydlení.

Vše na jednom místě

Pro řadu těch, kteří se do Prahy stěhují je hlavně město místem, kde se všechno nachází, aniž by se muselo někam zdlouhavě dojíždět. Můžete zde vykonávat i sebevíc banální aktivity, ale také navštívit krásná místa nebo se účastnit mnoha zajímavých akcí.