V Číně se živé ryby, želvy a další obojživelníci prodávají jako klíčenky a přívěsky na mobilní telefony. Pokud jde o doplňky, zvířata jsou plně uzavřena v malých plastových sáčcích. Skupiny za práva zvířat tuto praxi odsuzují jako „velmi krutou“. Nejčastěji se prodávají ve velkých městech mimo vlakové stanice a stanice metra, zvířata lze vidět plavat v malém množství obarvené vody. Klíčenky lze údajně koupit za pouhých 1,50 dolaru, tedy v přepočtu 30 korun za kus.
Kruté zacházení se zvířaty kvůli výdělku
Prodejci tvrdili, že každá klíčenka obsahuje dostatek krystalizovaného kyslíku a živin, aby zvířata zůstala naživu. Naživu vydrží jen několik dní.
Skupiny za práva zvířat označily klíčenky za „nehumánní“ a zdůraznily, že v zemi je zapotřebí více zákonů na ochranu zvířat. Ačkoli se rozšířilo mnoho petic zaměřených na zákaz klíčenek, malá zvířata jsou stále držena a prodávána ve svých plastových rakvích.
Klíčenky jsou oblíbené zejména u mladých lidí, kteří je údajně považují za módní doplňky. Výroba a prodej klíčenek je praktikou tvrdého týrání zvířat a téměř jistým rozsudkem smrti pro mnoho z těchto drobných tvorů. Bohužel tyto klíčenky pravděpodobně zůstanou i nadále v prodeji v ulicích Číny. Je na čase, aby Čína zavedla smysluplné zákony o týrání zvířat a uznala, že je důležité zacházet se všemi živými zvířaty opatrně a s respektem.
KLIKNĚTE NA NÍŽE UVEDENÝ ODKAZ A PODPIŠTE PETICI, ABY TOMU ZABRÁNILI. Trvá to méně než minutu.