Domů / Novinky / V Číně se chycená živá zvířata prodávají jako klíčenky

V Číně se chycená živá zvířata prodávají jako klíčenky

V Číně se živé ryby, želvy a další obojživelníci prodávají jako klíčenky a přívěsky na mobilní telefony. Pokud jde o doplňky, zvířata jsou plně uzavřena v malých plastových sáčcích. Skupiny za práva zvířat tuto praxi odsuzují jako „velmi krutou“. Nejčastěji se prodávají ve velkých městech mimo vlakové stanice a stanice metra, zvířata lze vidět plavat v malém množství obarvené vody. Klíčenky lze údajně koupit za pouhých 1,50 dolaru, tedy v přepočtu 30 korun za kus.

Kruté zacházení se zvířaty kvůli výdělku

Prodejci tvrdili, že každá klíčenka obsahuje dostatek krystalizovaného kyslíku a živin, aby zvířata zůstala naživu. Naživu vydrží jen několik dní.

V sáčcích je zapečetěná buď ryba, mladá čínská želva s měkkým krunýřem (která je jako dospělá oblíbená v čínských pokrmech) nebo obojživelník.
Kupující se může rozhodnout, buď do několika dnů sáček roztrhne a zvíře vysvobodí nebo ho nechá udusit či zemřít hlady. Pro zvířata jde o obrovský stres a utrpení, nemohou se hýbat a jsou vydána na pospas tomu, kdo je koupí.

Skupiny za práva zvířat označily klíčenky za „nehumánní“ a zdůraznily, že v zemi je zapotřebí více zákonů na ochranu zvířat. Ačkoli se rozšířilo mnoho petic zaměřených na zákaz klíčenek, malá zvířata jsou stále držena a prodávána ve svých plastových rakvích.

Klíčenky jsou oblíbené zejména u mladých lidí, kteří je údajně považují za módní doplňky. Výroba a prodej klíčenek je praktikou tvrdého týrání zvířat a téměř jistým rozsudkem smrti pro mnoho z těchto drobných tvorů. Bohužel tyto klíčenky pravděpodobně zůstanou i nadále v prodeji v ulicích Číny. Je na čase, aby Čína zavedla smysluplné zákony o týrání zvířat a uznala, že je důležité zacházet se všemi živými zvířaty opatrně a s respektem.

KLIKNĚTE NA NÍŽE UVEDENÝ ODKAZ A PODPIŠTE PETICI, ABY TOMU ZABRÁNILI. Trvá to méně než minutu.

https://secure.avaaz.org/en/petition/Petition_contre_les_amulettes_danimaux_vivants_en_Chine/?cTzCIeb