Domů / Cestování / Restaurace, které musíte během života navštívit

Restaurace, které musíte během života navštívit

Pokud plánujete dovolenou a stále nemáte vybrané místo kam by jste se chtěli vydat, může vám pomoci třeba dnešní článek. Ten je spíše zaměřen na dobrodruhy, co chtějí vyzkoušet něco neobvyklého, a nebo na lidi s příliš mlsným jazýčkem. Podíváme se totiž na restaurace v různých částech světa, které jsou něčím zvláštním, ať už místem nebo historií vzniku, tak vytříbenou kuchyní a prvotřídním šéf kuchařem.

Na světě je přehršel restaurací s výborným jídlem, kvalitní obsluhou a nevšední atmosférou, ale jsou i takové, které ve světě nemají konkurenci. Jedna taková výtečná restaurace je i ve světové metropoli New York, které šéfuje švýcarský šéf kuchař Daniel Humm a nese název Eleven Madison Park. Kromě skvělého místa a prostředí se jistě můžete těšit i na výtečné jídlo. Průměrné ceny za menu se pohybují kolem 200$ (v přepočtu 3800 Kč). Nyní zamíříme do starověké Anglie, která v kulinářském umění také něco znamená. Nejenže je blíže k naší domovině a tím spíše ji častěji navštívíme, ale je tam i jedna restaurace, která dosáhla světového ohlasu v relativně krátkém čase. Dinner By Heston Blumenthal sídlí v Londýně a byla otevřena v roce 2011 a již za krátký čas se dopracovala na mezinárodní ikonu. Tato restaurace mění své menu jednou za čtvrt roku a tak se můžete těšit na vybrané speciality typické pro danou roční dobu. Restaurace Arzak v San Sebastianu byla vybudována na půdě vinných lázní, které byly založeny již roku 1897 a kromě skvělého jídla se tak může pyšnit i historickou zástavbou.Rene_Redzepi Město plné energie Sao Paulo nabízí také jednu světovou restauraci. D.O.M si získala svou oblibu díky typickým brazilským pokrmům a skvělému interiéru. Španělsko má asi nejvíce nejlepších restaurací na světě. V Girone nás totiž čeká El Celler de Can Roca založená trojicí bratrů již v roce 1986 kromě unikátní restaurace nabízí bohatý vinný sklep se 60 000 lahvemi vína. Absolutní špičkou je Norská restaurace Noma sídlící v Kodani. Nachází se uprostřed přístavu a kromě špičkového jídla, které zde obstarává mladý René Redzepi, je restaurace velmi příjemná i svým interiérem.

Toto byl přehled zajímavých restaurací, které udávají směr a trend kulinářství ve světě. Doufáme, že aspoň jednou v životě některou z nich navštívíte. Stojí za to.