Domů / PR / Smyslové orgány se vyplatí chránit nejvíce

Smyslové orgány se vyplatí chránit nejvíce

Existuje nespočet prací, které představují riziko pro zdraví, mnohdy si rizika ani neuvědomujeme a obvykle je to do té doby, do kdy nepřijde pracovní úraz. Tomu mohou zabránit kvalitní ochranné pomůcky. Když se mluví o ochranných pracovních pomůckách, mnoha lidem se vybaví rukavice. Jejich používání vás ochrání před mozoly, puchýři nebo i zraněním. Zraněná ruka nebo noha se často rychle zahojí. Existuje však větší riziko, kterým je poškození smyslových orgánů.

Ochrana smyslových orgánů

Nejdůležitějším smyslovým orgánem jsou oči. Prakticky při každé manuální práci je riziko, že si oči poškodíte, u některých prací je větší, u některých menší. Pokud však vrtáte, brousíte, bouráte, řežete, sekáte, soustružíte nebo třeba i pracujete s chemikáliemi, stačí jediná vteřina a změní se vám celý život. Oči se vyplatí chránit, současné ochranné brýle vypadají velmi stylově, mají anatomický tvar a při práci o nich ani nebudete vědět. Pro někoho možná není problém nošení brýlí, ale skutečnost že se mlží. K tomu ještě více napomáhá nošení roušky. Když se brýle zamlží, je nepříjemné je nosit, protože téměř nic nevidíme.

Nemusí to být však důvodem k tomu, abyste je nenosili, stačí si pořídit brýle uvex extrémně odolné proti zamlžení. Takové brýle vám umožní pracovat, aniž by byla jakkoliv zhoršena vaše viditelnost. Bude vám připadat, že ani žádné brýle nemáte. Mezi nejlepší modely patří Straničkové brýle uvex pheos cx2. Investice do takových brýlí je investicí do bezpečí a zajisté se vám bude hned pracovat lépe, když budete vědět, že jsou vaše oči chráněny.

Ochrana sluchu

Zrak není jediným smyslem, který je potřeba chránit. Pokud pracujete v hlučném prostředí je vhodné chránit i sluch. Dlouhodobé vystavení silnému hluku může trvale poškodit váš sluch. Ochrana je přitom jednoduchá, uvex nabízí velmi účinné chrániče sluchu i zátky do uší. Pokud pracujete u hlučného stroje, je vhodné nad ochranou sluchu uvažovat. Kompletní sortiment všech ochranných pomůcek najdete na Uvex-safety.cz.