Domů / Novinky / Společnost Neuralink získala souhlas FDA k zahájení klinických studií mozkových čipů na lidech

Společnost Neuralink získala souhlas FDA k zahájení klinických studií mozkových čipů na lidech

Společnost Elona Muska Neuralink, která vyrábí mozkové implantáty, minulý týden ve čtvrtek oznámila, že jí byl udělen oficiální souhlas amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) k zahájení její první klinické studie na lidech. Jedná se o děsivou zprávu, protože Elon Musk je známým globalistou, který chce naplnit přání elit a spojit naše vědomí s počítačem, aby z nás učinil totální otroky. To vše pochopitelně pod záminkou, že nám to přinese mnoho výhod, aby nám tuto utopickou myšlenku mohli nějakým způsobem prodat. Není žádným překvapením, že dostali od FDA povolení, neboť je FDA plně ovládaná elitami. 

Neuralink slaví, lidstvo se děsí

„Jsme nadšeni, že můžeme sdílet, že jsme obdrželi souhlas FDA k zahájení naší první klinické studie na lidech!“ Neuralink napsal na Twitteru.

„Toto je výsledek neuvěřitelné práce týmu Neuralink v úzké spolupráci s FDA a představuje důležitý první krok, který jednoho dne umožní naší technologii pomoci mnoha lidem,“ dodal.

Společnost uvedla, že nábor pro klinickou studii ještě není otevřen. Každý, kdo má zájem o účast v klinickém hodnocení, však může zaregistrovat své informace do registru pacientů Neuralink.

Podle webové stránky „každý ve Spojených státech, kdo je alespoň 18 let a je plnoletý v jejich státě, kdo je schopen dát souhlas a kdo má kvadruplegii, paraplegii, ztrátu zraku, sluchu a/nebo neschopnost mluvit, je zvána k účasti v registru pacientů.“

Dodává se: „Pokud se účastníte registru pacientů a zjistíme, že splňujete předběžnou způsobilost pro budoucí klinické studie, můžeme vás kontaktovat, abychom vás informovali o těchto studiích, jakmile budou k dispozici.“

Cílem Neuralink je vyvinout technologii rozhraní mozek-stroj, často označovanou jako neurální linka, která vytváří přímé spojení mezi lidským mozkem a externím počítačem.

Rozhraní mozek-implantát vyvinuté Neuralinkem zahrnuje vložení malých, flexibilních elektrodových závitů do mozku. Tyto závity jsou tenčí než lidské vlasy a jsou navrženy tak, aby minimalizovaly poškození mozkové tkáně během procesu implantace. Vlákna obsahují četné elektrody, které mohou detekovat a stimulovat nervovou aktivitu.

Jedním z primárních cílů rozhraní Neuralink mozek-implantát je řešit neurologické stavy, jako je paralýza, poranění míchy a různé mozkové poruchy.

Společnost byla založena v roce 2016 a o schválení FDA požádala až na začátku roku 2022, ve kterém agentura žádost zamítla, uvedla agentura Reuters .

Elon Musk poblahopřál týmu Neuralink k tomuto novému vývoji.

Prostřednictvím vývoje rozhraní Neuralink s mozkovým implantátem si Elon Musk představuje budoucnost, kde se lidé mohou spojit s umělou inteligencí, rozšiřovat lidské kognitivní schopnosti a umožnit hladší interakci s technologií.

Zatímco schválení je oslavováno jako významný milník pro Neuralink, kritici tvrdí, že existuje několik potenciálních rizik a etických důsledků spojených s technologií.

Jednou z hlavních obav, které se objevují, jsou obavy o soukromí a bezpečnost. Kritici tvrdí, že rozhraní mozek-implantát zahrnují přenos a ukládání neurálních dat, což vyvolává obavy z neoprávněného přístupu, narušení dat nebo dokonce z možnosti manipulace.

Mnoho lidí je z toho zděšeno a varuje před touto technologií. Jak již zmínil psychopatický poradce Světového ekonomického fóra Yuval Noah Harari, člověk je bytost, kterou je možné hacknout. Je třeba nedovolit těmto šílencům, aby se zmocnili  naší mysli.

Foto: Neuralink