Domů / Novinky / Tato přenosná větrná turbína se vejde do batohu a nabije všechnu vaší elektroniku

Tato přenosná větrná turbína se vejde do batohu a nabije všechnu vaší elektroniku

Větrné turbíny si většina lidí představí jako obrovská zařízení, která měří desítky metrů. Abyste mohli využívat vítr k výrobě elektřiny, nepotřebujete mít obrovskou větrnou turbínu, ale postačí vám malé zařízení, které nezabere mnoho místa. Společnost Aurea Technologies vyrobila větrnou turbínu, která je tak malá, že ji můžete přenášet i v batohu. Můžete ji využít k nabíjení veškeré vaší elektroniky. Milovníci divočiny, výzkumníci nebo campeři už s sebou nemusí nosit mnoho baterií. Tato turbína jim poskytne dostatek elektřiny kdekoliv.

Shine Turbine vám vyrobí elektřinu kdekoliv

Produkt se jmenuje Shine Turbine a váží pouze 3 libry. Můžete se k turbíně připojit přes USB konektor a nabíjet svou elektroniku. Společnost sídlí v Novém Skotsku a při návrhu produktu dbala na každý detail. Tato turbína byla vyrobena tak, aby měla skladný design, nízkou hmotnost a co nejmenší velikost. Baterie v turbíně zabírá jen třetinu její hmotnosti.

Lopatky turbíny jsou vyrobeny z plastu vyztuženého polykarbonátem. Turbína vypadá nadčasově a futuristicky. Původním záměrem společnosti bylo vyrábět turbíny, které lze nainstalovat do fasády budovy. Na trhu se tato turbína objevila za cenu 324 dolarů za kus. K dispozici by měly být už od října 2022. Na tomto produktu je úžasné zejména to, že lze snadno vyrobit elektřinu naprosto kdekoliv a to ekologickým způsobem.

Fotky: Aurea Technologies