Domů / PR / Tipy, které se budou hodit při zařizování obývacího pokoje

Tipy, které se budou hodit při zařizování obývacího pokoje

Koupili jste nemovitost nebo jste ji konečně dostavěli? Je načase se pustit do zařizování. Kromě poštovních schránek a také výběru dveřních klik budete muset řešit interiér. A do této kategorie spadá i obývací pokoj. Jelikož je společenskou a velmi navštěvovanou místností, dejte si se zařizováním opravdu záležet.

Přemýšlejte o osvětlení

Kromě obvyklého lustru uprostřed zvažte různé způsoby osvětlení: stojací lampa u křesla, svícny nad pohovkou a stolní lampy. Tato technika dodá vašemu obývacímu pokoji útulný nádech.

Osvěžení interiéru

Zbavte se masivní pohovky a zvolte menší model. Zkontrolujte, jak snadno se používají regály a obecně veškerý nábytek s dvířky. Šířka uličky vedle těchto předmětů by měla odpovídat velikosti dveří + 60 cm. Pokud máte vrstvené závěsy s klíny, zkontrolujte, jak dobře ladí s nábytkem. Zvolte jednoduché, přírodní látky, které podtrhnou styl interiéru.

Přidejte nějakou výzdobu

Plakáty, rostliny v květináčích a spousta textilu se skvěle hodí ke skandinávskému stylu. V případě klasiky můžete zvolit monumentální umění a na detaily si příliš nepotrpíte. Koberec, který barevně a stylově ladí se zbytkem interiéru, může zdobit i obývací pokoj.

Alespoň část jedné ze stěn by měla zůstat prázdná. Například nad pohovku neumisťujte velké předměty, ale omezte se na úzké police nebo plakáty.

Jak na velmi malý obývací pokoj

Rozložení

Ve velmi malých obývacích pokojích (mluvíme o velikosti obývacího pokoje) se snažíme nedělat příliš mnoho. Zjednodušte to a vykašlete se na postranní židle. Zaměřte se na pohodlnou pohovku, která se hodí do prostoru, a přidejte pohodlný nadrozměrný otoman pro další sezení, když přijdou hosté.

Pohovka

Tady byste si měli pořídit pohovku. Protože to bude váš jediný skutečný kus nábytku v tomto malém prostoru, ujistěte se, že jste vybrali pohovku, která má hodně osobnosti, aby fungovala jako ústřední bod místnosti.

Doplňky

Abyste místnost příjemně doplnili, použijte koberec, který je téměř stejný jako rozměry parametru. Vrstvení textury a barvy může pomoci malebné místnosti působit větší, než je.