Domů / Novinky / Toto kolo dokáže vyrobit elektřinu na 24 hodin pouhou hodinou šlapání

Toto kolo dokáže vyrobit elektřinu na 24 hodin pouhou hodinou šlapání

Mnoho lidí dnes trápí vysoké výdaje za elektřinu. Elektřina nemusí být drahá, ve skutečnosti si ji může snadno vyrobit každý. Mnoho lidí po celém světě nemá přístup k elektřině. Mnoho lidí také trápí výpadky elektřiny, například po živelných katastrofách. Díky jednoduchému momentu si můžete zajistit elektřinu kdykoli. Miliardářský filantrop Manoj Bhargava vymyslel vynález s názvem Hans Free Electric, jedná se o hybridní kolo, které vyrábí elektřinu. Díky němu stačí hodinu šlapat na kole a vyrobíte tím elektřinu na 24 hodin.

Vynález, který elektřinu zdarma zajistí každému

Kolo funguje prostřednictvím velmi jednoduché formy mechanické energie – setrvačník se aktivuje, když šlapete, a to napájí generátor, který nabíjí baterii.

Bhargava říká:
„Free Electric je vyrobeno ze standardních součástí jízdního kola, díky čemuž jej snadno opraví jakýkoli mechanik po celém světě. Kolo je levné, čisté a praktické, pokud jde o poskytování energie těm, kteří ji v celosvětovém měřítku nejvíce potřebují. Naším cílem je začít s Indií, ale ve skutečnosti to lze použít kdekoli. Na světě je 1,3 miliardy lidí, kteří stále žijí bez přístupu k elektřině.“

Bhargava věří, že jeho vynález pomůže změnit život mnoha lidem, zejména v chudých oblastech. Může lidem zlepšit přístup ke vzdělání, k podnikání a dát jim více volného času. Elektřina může být dostupná už naprosto kdekoliv. S kolem Hans Free Electric™ máte elektřinu na vyžádání. Nebude s ním už žádný účet za energie, není třeba kupovat palivo, není třeba čekat, až zasvítí slunce nebo zavane vítr, a žádné znečištění.

Cvičení a výroba elektřiny v jednom

Skvělé na tom je, že se díky tomuto vynálezu spojí cvičení s výrobou elektřiny. Je to jako jízda na cyklistickém trenažéru. Pravidelné šlapání do pedálů posílí svaly, kardiovaskulární systém a celkové fyzické zdraví. Dokážete si představit, že by v každé domácnosti byly tyto stroje? Lidé by už nikdy nebyli bez elektřiny. Jde o čistou elektřinu, která se vyrábí, aniž by zabírala mnoho místa, spalovala fosilní paliva nebo jakkoliv ohrožovala životní prostředí. Podle vynálezce jde o nejlevnější způsob výroby elektřiny na světě. Pro mnoho lidí to navíc bude skvělá motivace, jak se dostat do formy. S úžasným tímto kolem na výrobu elektřiny začíná v Indii a doufá, že se poté rozšíří do celého světa. Nejedná se o novinku, toto kolo existuje už několik let, ale přichází o všech cenách elektřiny by mohlo pomoci nejen v chudých oblastech, ale mohlo by být ve všech zemích.

Zdroje:
https://www.intelligentliving.co/hans-free-electric-bike/
https://leakshare.org/this-free-electric-bike-can-generate-24-hours-of-electricity-from-just-1-hour-of-exercise/

Obrazový kredit: Manoj Bhargava