Domů / PR / Trendy do kuchyně pro radost

Trendy do kuchyně pro radost

Malé kuchyňské spotřebiče se v posledních letech staly běžnou součástí našich domácností a možná si ani neuvědomujeme, jak velkými pomocníky jsou. Přitom ještě v relativně nedávné minulost se veškeré činnosti v kuchyni musely provádět ručně. Časy se ale mění a dnes třeba ani běžná rychlovarná konvice nemusí stačit požadavkům současné doby. Jaké jsou aktuální trendy v oblasti malých domácích spotřebičů? Projděte si s námi pět tipů na přístroje, se kterými je radost pracovat.

Toustovač Eta 3151 90010 Sorento 4v1

Od lahodných nápojů přecházíme k pochutinám. Sendviče, tousty, ale i vafle nebo lahůdky z grilu mohou být příjemnou svačinou i výbornou večeří. Připravit si je můžete snadno, rychle a dokonce na jednom přístroji. Toustovač Eta Sorento totiž díky možnosti výměny vnitřní formy zvládne vše.

Obsahem balení jsou dvě formy na toasty nebo sendviče (trojúhelník a lastura), gril a vafle. Antiadhézní povrch zabraňuje připalování a snadno se myje. Automatická regulace teploty pak zajišťuje bezpečnost a správnou propečenost. Díky kontrolkám poznáte, kdy je pokrm hotový a zároveň se nemusíte obávat, že se spálíte. Samotný přístroj je vybaven tepelně izolovanou rukojetí a protiskluzovými nožičkami. Tento malý zázrak lze skladovat ve svislé poloze, a tak šetří cenným místem v kuchyni.

Pěnič mléka Lauben Milk Frother 550BC

Pěnič mléka zná určitě každý milovník kávy, ale tento přístroj z vás rovnou udělá baristu. Chcete se pochlubit dokonalým latté nebo cappuccinem? Žádný problém. Pěnu můžete připravovat horkou nebo studenou, a pokud mají vaše ratolesti chuť na kakao, i to lze v mžiku připravit rychlým ohřevem mléka.

Perfektní na tomto přístroji je skutečnost, že se mléko nikdy na dně nepřipálí a díky ochraně proti přehřátí bude mít pěna vždy správnou teploty mezi 60 a 75 °C. Údržba je snadná, protože pěnič lze mýt v myčce nádobí. Kromě praktických funkcí, mezi které je nutné započítat protiskluzové nožičky či tichý chod, nesmíme zapomenou ani na prémiový design přístroje.

Tyčový mixér Tefal HB656868 Quickchef 

Bez mixéru ani ránu. Lahodná smoothie, sorbety, krémové polévky nebo omáčky. Vše připravíte bleskurychle a s minimální námahou díky tyčovému mixéru od Tefalu. 20 rychlostí a výkon 1000 W mluví za vše.

Ovládání mixéru je jednoduché a rychlosti můžete měnit během chodu. Komfort v kuchyni zajišťuje ochrana proti vystříknutí a protiskluzová rukojeť. Součástí balení je také odměrka o objemu 800 ml, sekáček s 500 ml nádobou a metla na šlehání.

Rychlovarná konvice Lauben Vacuum Thermo Kettle VTK01S

Tam, kde ostatní rychlovarné konvice končí, Lauben Vacuum Thermo Kettle teprve začíná. Nejenže ohřevem vody spoří oproti ostatním přístrojům energii, ale zároveň slouží i jako termoska. Dvojité stěny z nerezové oceli perfektně drží teplotu několik hodin, a tak nemusíte vodu opakovaně ohřívat. To se hodí ve vícečlenné domácnosti nebo v kanceláři. Přece jen chuť na čaj nebo kávu nemají všichni zároveň. Konvice se nezahřívá zvenku, takže je naprosto bezpečná.

Pro milovníky čaje je zásadní informací, že lze požadovanou teplotu vody v konvici nastavit na LCD v rozmezí 40-100 °C. Tuto chytrou funkci ocení i rodiče pro ohřev vody na dětské kaše, kdy je třeba nižší teplota.

Domácí pekárna Panasonic SD-YR2550SXE

Nejen chléb, ale i celozrnné pečivo, koláče, těsto na pizzu nebo těstoviny zvládne domácí pekárna Panasonic SD-YR2550SXE levou zadní. Přístroj je vybaven dávkovačem kvasnic, ořechů rozinek nebo semínek, a tak si s pečením můžete skutečně vyhrát. Pekárna je vybavena 31 programy, z toho jsou 4 bezlepkové, samozřejmě lze pracovat i v manuálním režimu. Nepřilnavý povrch zajistí perfektní výsledek a snadné vyjmutí pokrmu.

Pekárna je vybavena dvojicí teplotních čidel, čímž je zajištěn perfektní výsledek. Díky časovači lze péct i přes noc a ráno budete mít na stole dokonale křupavý, voňavý a perfektně upečený chléb. Stačí si vybrat chlebovou směs, přidat vodu, a pak už jen zvolit program. Upéct (nejen) chléb nebylo nikdy snazší.