Domů / Cestování / Vesmírná společnost chce začít nabízet svatby ve vesmíru

Vesmírná společnost chce začít nabízet svatby ve vesmíru

Zatímco někteří lidé uzavírají manželství v kostele nebo na radnici, stále přibývá lidí, kteří hledají pro tyto účely něco speciálního. Spoluzakladatelka vesmírné společnosti Space Perspective Jane Poynter tvrdí, že její firma může být první, kdo nabídne službu sňatků ve vesmíru.

„Už jsme měli lidi, kteří chtěli být prvními, kdo uzavře manželství ve vesmíru, takže uvidíme, kdo bude první,“ prohlásila. Ceremoniál by se pravděpodobně konal na historickém plavidle společnosti Neptun.

„Kosmická loď Neptun byla vyvinuta jako nejdostupnější, nejudržitelnější a nejbezpečnější kosmická loď na planetě Zemi nebo nad ní. Zahrnuje SpaceBalloon, Reserve Descent System a Neptune Capsule,“ uvádí firma na svých webových stránkách .

„Na rozdíl od všech ostatních kosmických lodí, u kterých se oddělení s posádkou odděluje od jednoho letového systému uprostřed letu a přechází do jiného letového systému, zůstává pouzdro vesmírné lodi Neptun připevněno k vesmírnému balónu po celý let od vzletu až po splashdown, což umožňuje bezproblémově bezpečný a mírný let.“

Bezuhlíkový pohon

Ale jak se může pohánět udržitelně? Firma na to má dokonce řešení.

„Kosmická loď Neptun je vynesena do vesmíru naším SpaceBalloonem, poháněným obnovitelným vodíkem, bez raket a bez související uhlíkové stopy,“ píše Space Perspective.

„Pomalu stoupáme rychlostí 12 mil/h, což zpřístupňuje zážitek každému, kdo je zdravotně způsobilý létat s komerční leteckou společností. Náš balón je osvědčená technologie, již po desetiletí používá náš tým na misích s NASA a dalšími vládními agenturami ke zvedání výzkumných teleskopů a dalších těžkých citlivých přístrojů.“

A co návrat vesmírné lodi na Zemi?

„Kromě našeho primárního letového systému je Neptun vybaven záložním sestupovým systémem – čtyřmi padáky umístěnými mezi kapslí a SpaceBalloonem. Skluzy mohou v případě mimořádné události převzít funkci našich primárních systémů hladce a okamžitě a zajistit tak bezpečné přistání. Tento druh padáku byl použit kosmickými agenturami na více než tisíci letech během desetiletí se 100% úspěšností,“ uzavírá firma.

Space Perspective je založena dvěma bývalými členy posádky Biosphere 2. Společnost „je poháněna touhou sdílet transformační sílu vesmírných cest s co největším počtem lidí. Ze zkušenosti víme, že pohled dolů na planetu Zemi z vesmíru radikálně změní vnímání našeho světa a našeho místa v něm.“

Obrázky: Space Perspective