Domů / PR / Vhodně sepsaný životopis vám pomůže získat práci snů

Vhodně sepsaný životopis vám pomůže získat práci snů

Než se vypravíte na pracovní pohovor, musíte nejprve obstát se svým životopisem. Každý personalista vyhodnocuje, zda budete pro jejich společnost přínosem, či nikoli. Jak sepsat správně životopis, aby personalistu oslovil a pozval vás do dalšího kola, tentokrát již ústních, pracovních pohovorů?

Jak sepsat životopis?

Můžete použít některou z připravených šablon nebo se do sepisování životopisu pusťte sami. Prohlédněte si volné nabídky práce, vyberte si ty, které vás zaujmou a životopis upravte každé na míru.

Základní položky představují osobní a kontaktní údaje.

Životopis by měl být souhrnem vaší dosavadní praxe. Měl by shrnovat pracovní zkušenosti, dovednosti a znalosti, které můžete svému potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout. Jeho součástí jsou i pracovní pozice (od těch nejnovějších), ve kterých jste pracovali. Samozřejmostí je také uvedení dosaženého vzdělání, případně kurzů nebo vlastnictví různých specializovaných certifikátů. Pokud jste byli na nějakých pracovních stážích u nás nebo dokonce v zahraničí, i tuto skutečnost do životopisu uveďte.

Také je potřeba, aby byl co nejvíce přehledný, aby jej měl personalista možnost co nejlépe prohlédnout a co nejlépe se v ně orientoval. Pro praxi, certifikáty, kurzy a zaměstnání je vhodnou volbou seznam s odrážkami.

Kde hledat volná pracovní místa?

Pokud zatím žádnou volnou pracovní pozici nemáte, ale rozhlížíte se po nové práci, určitě nezapomínejte na pracovní portály. Naleznete zde nabídky práce Hradec Králové a v dalších městech u nás a dokonce i v zahraničí. Mezi přehledné a kvalitní pracovní portály patří cz.jobimi.com. Volné pracovní pozice jsou zde seřazené podle oborů nebo města. Postačí jen zadat do vyhledávání, jako pracovní pozici hledáte a nabídka pracovních míst se vám hned zobrazí.