Domů / PR / Výběr dlažby neuspěchejte

Výběr dlažby neuspěchejte

Podlaha je velmi důležitou součástí každého interiéru a je třeba jí věnovat náležitou pozornost. Rozhodnete-li se pro dlažbu, pečlivě vyberte typ, který se vám bude líbit. Jakmile se pustíte do obkládání, pravděpodobně vám dlažba na podlaze nějakou dobu vydrží. Výběr přizpůsobte využití interiéru, jiný typ se bude hodit do chodby, koupelny a jiný do obývacího pokoje.

Dlažba, základ interiéru

Dlažba je obecně poměrně odolná podlahová krytina, která nepodléhá otěru, má stálé barvy a snadno se udržuje. Důležité je vybrat tu pravou do vašeho interiéru. Máte-li představu spíš o rustikálním vybavení, sáhněte po matné dlažbě, která nebude výrazná a elegantně podtrhne celkový styl místnosti. Do ultra moderních interiérů se hodí lépe lesklé dlažby, které pak celé místnosti dodají punc luxusu.

Co se týká dekoru, často lidé vybírají dlažbu v dekoru dřeva v teplých hnědých tónech, která působí útulně. Ne ke každé moderně se však hodí dlažba s dřevěným dekorem, někde vypadá skvěle slinutá dlažba v designu betonu, ve spoustě moderně zařízených pokojích najde svůj domov lesklá mramorová dlažba. Jste-li na neokoukané až extravagantní kousky, nadchne vás dlažba v kovovém vzhledu s rezavým žíháním. Ta bude velmi dobře ladit jak s moderním interiérem, tak i s rustikálním.

Formát dlažby záleží zcela na vás, nejčastěji se používají velkoformátové kachle, které nabídnou minimum spár a tedy dojem celistvé podlahy. Nemusíte se bát ani toho, že by dlažba byla studená. Stačí instalovat pod dlažbu podlahové topení a díky němu bude podlaha příjemně vlažná a bude hřát do nohou. Podlahové topení v kombinaci s elegantní dlažbou je neocenitelné zejména v koupelnách, ale zamilujete si jej i v obývacím pokoji, nebo v ložnici, kde už nebudete muset nosit papuče, aby vás po ránu podlaha nestudila.