Domů / PR / Výrobce kolimátorů Holosun přináší pro rok 2022 několik novinek. Máme se na co těšit!

Výrobce kolimátorů Holosun přináší pro rok 2022 několik novinek. Máme se na co těšit!

Holosun pro své zákazníky prakticky každý rok přináší novinky. A letošní rok v tomto ohledu není výjimkou. Zjistěte, na co se můžete těšit. Prozradíme, že se jedná především o kolimátorové zaměřovače.

Dvě verze kolimátorů

Holosun si připravil hned dvě nové verze kolimátorových zaměřovačů. Jedná se o EPS verzi, která je určena pro fullsize zbraně s klasickou šířkou závěru. Dále se můžete těšit na EPS CARRY verzi, která najde uplatnění u populárních kompaktních SLIM zbraní.

Tento kolimátor se zároveň bude vyrábět ve dvou barvách diody, a to zelené a červené, vždy s tečkou 6 MOA. Pro kolimátor je charakteristická uzavřená konstrukce, která přináší maximální odolnost a přitom malé rozměry. Součástí je navíc asférické sklo, které nedeformuje zobrazení v rozích.

Základna těchto kolimátorů je totožná jako například u modelů HS nebo HE 407/507K. Znamená to tedy, že u nich platí stejná pravidla pro montáž. Pokud budete chtít kolimátor instalovat na RMSc zbraň, budete muset použít odpovídající montážní destičku.

Kolimátor SCS

Druhou velkou novinkou je kolimátor napájený ze solárního panelu, který nese označení Holosun SCS. Ke svému provozu tedy nepotřebuje vkládat baterii. Použitá LED dioda, která má za úkol emitovat obraz, si vystačí s velmi nízkým odběrem proudu. 

U tohoto kolimátoru je dále převratný i použitý systém pro nastavení osvětlení osnovy. Monitoruje totiž dopadající světlo na solární panel a využívá odlišný systém pro měření osvětlení. Díky tomu by měl tento kolimátor dokázat správně nastavit intenzitu, i když zrovna budete střílet z tmavého do světlého prostředí. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.