Domů / Internet / Zamyšlení: jak se stát nejbohatším člověkem planety

Zamyšlení: jak se stát nejbohatším člověkem planety

Využíváte internetové peněženky? Věděli jste, že se na nich dá nehorázně vydělat? Před několika měsíci se stala příjemná chyba. Internetová peněženka Paypal udělala v systému chybu a jednomu muži připsala na účet omylem přes 92 trilionů dolarů, konkrétně 92, 233,720,368,547,800 dolarů.

Jak by jste v takovém případě reagovali? Je to představa, nad kterou se absolutně nádherně přemýšlí. Naneštěstí si ovšem chyby všimlo i vedení Paypalu a muži byla tato částka odebrána. Je to jako když se stanete boháčem ze dne na den a pak stejně rychle opět chudákem.

 

Nabízí se zde další otázka, co by jste dělali, kdyby se vám to stalo a Paypal si ničeho nevšiml? Pracovali by jste nebo by jste si už jenom užívali života? Při takovém množství peněz by jste mohli každého obdarovat více než deseti miliony dolarů. Celý svět by se radoval, ovšem jen první den, protože ten další už by nikdo nešel do práce.

paypal_logo

Čím více se o této skutečnosti přemýšlí, tím více začíná být nepříjemná. Vlastnit takové množství peněz by jistě znamenalo obrovskou zodpovědnost a zároveň povinnost ty peníze použít za účelem správného využití.

 

Ti skromní z vás by si jistě nechali postavit dokonalou repliku Dubaje, třeba hned za Prahou, a tam se věnovali nekonečnému luxusu. V každém případě by nás všechny vše omrzelo. Mohli by jsme mít vše na co si lze v pozemském životě vzpomenout, ale už by nebylo cíle, ke kterému by se směřovalo.

 

Je důležité si uvědomit, že každý člověk vytváří hodnoty, pokaždé když jde do práce, pokaždé když něco vykoná, tak jde obvykle o tvůrčí činnost. Nedostatek peněz nás nutí každý den přemýšlet o možnostech, jak je vydělat. Zkoušíme různé práce, stěhujeme se z bytu do bytu, učíme se novým vědomostem. Vše za vidinou cíle. Ten kdo má cíl, ten se může dále rozvíjet a dále tvořit. Cílem mohou být peníze, pýcha, moc nebo i pozornost druhých.

 

Vše co jste si představili v představě o dané částce, by jste si měli představovat každý den i u vašeho skromného života. Cíle jste ještě nedosáhli, je daleko a vám dává sílu, aby jste mohli tvořit nové nápady a hledali cestu, jak se ke svému vysněnému cíli dostat.

 

Pozn.: článek by vás měl nasměrovat k motivaci a nikoliv k založení účtu na Paypalu s vidinou připsání 92 trilionů dolarů 🙂