Domů / Kultura / Zvrhlej Dracula a whisky namísto krve

Zvrhlej Dracula a whisky namísto krve

Transformaci na upíra jsem zvládla po jednom, dva – třech dnech. Čas mi splývá, neboť mne v noci sužuje insomnie, bude to tedy tou upíří nákazou, jelikož sluneční svit prakticky nemohu pozřít, a po této desetidílné, první a poslední sérii seriálu o krvi, sexu a žárovkách, jsem značně nešťastná, že po závěrečném spojení neuvidím pokračování klišé v love story mezi Alexandrem Graysonem (Draculou) a Ilonou (Minou).

Proto všichni povinně podepišme petici po nezvladatelném ukojení hladu po krvi druhé série zde: https://www.change.org/petitions/nbc-continue-producing-nbc-dracula , nechci totiž, aby seriál skončil podobně jako má milovaná Invaze.

2Ano, kdo prozatím neviděl všechny díly z továrny NBC s posledním desátým 24. 1. 2014, bude darovat krev snad dobrovolně, neboť byť nesmrtelný – i Dracula se mění. Všechny „přírodní zákony“ autora Draculy – irského Brama Stokera byly obsazením Jonathana Rhyse Meyerse do role popřeny tak, jak tomu bylo neautentickým vzhledem v jeho roli Henryho VIII. Tudora. A tím, že se za svou promiskuitu v Tudorovcích během celé své vlády a filmové role, neobohatil minimálně o kapavku. Po doslova grandiózní roli podivně nádherného alfa samce – Henryho VIII. Tudora, je Dracula nejvtipnější Rhysova role. Tedy alespoň co se jeho „ranního“ probuzení (v první epizodě) týče.

3Tak snový, tak delikátní, tak nemrtvý… Nebýt „uměleckého jména“, kterým Vlad III. Tepeš v seriálu disponuje (tedy Alexander Grayson), nebýt jeho růžovoučkých tvářiček, rtů jak klobásků z letního táboráku a zubů jak z billboardu u dálnice ve směru na Rumunsko, nikdy bych se mu nedala. Ač samotný irský herec v interview vtipně převrací otázky na jeho intimní život s láhví v ruce tím, že whisky vyměnil za krev, v celé první sérii vám neuteče jeho tekutá strava, tedy whisky dieta a naprosto nepochopitelná nechuť po krvi.

4Novodobý Dracula (Vlad III. Tepeš či Alexander Grayson) je zkrátka potetovaný nadsamec s karafou na whisky v jedné ruce, se svítící žárovkou strýčka Festera v ruce druhé. Je to totiž nikoli hladové monstrum, ale Thomas Alva Edison, čímž seriál u mne nepatrně klesá na bodech. Jeho „budíček“ Abraham Van Helsing se zase zabývá výrobou injekce proti „sluneční chřipce“, kdy opravdu stvoří prakticky „lék na rakovinu“ a Dracula se tak konečně projde po slunečné kolonádě až za rozkoší do „denní postele“ Lady „čmuchalky na upíry“ Jayne tak, jako Johnny Depp v roli upíra Barnabáše Collinse.

Tento seriál u mne nemůže jinak, než nabývat na dojmu, že „dotací“ na výrobu žárovek a séra proti alergii na slunce, tvůrcům nezbylo již na make-up na zamaskování hercova reálného tetování, tak jako na „theme song“, alespoň od potulného trubadúra, kdy raději využili „Pearl Harbor love songu“. Namísto ohraného boje o reinkarnovanou lásku svého minulého života, vyrábí Alexander Grayson Dracula žárovky a vědomě souloží s lovkyní upírů. Dracula je zkrátka chlap, jako každej jinej.

Autor: Zuzana Shilla N.