Domů / Zajímavosti / Akta X – tajuplná zmizení

Akta X – tajuplná zmizení

Určitě to také znáte, ten nepříjemný pocit v zádech, jako když vás někdo sleduje. To tajemné a mrazivé tušení, že je za tím něco víc, že pravda je tam někde venku. V dnešním díle si povíme o tajemných zmizení osob a dokonce celé skupině lidí, po kterých se slehla zem a doposud jejich případy nebyly objasněny.

První příběh, který si povíme, je o Davidu Langovi, který zmizel před svědky beze stopy. Celý příběh se odehrál 23. září roku 1880 na rodinné farmě v blízkosti města Gallatin ve státě Tennessee. Děti manželů Langových trávili čas venku, když se rodiče rozhodli, že se na ně půjdou podívat. David Lang se cestou rozhodl zastavit i u koní. V okamžiku, kdy přecházel louku vedoucí ke stájím, projížděl kolem jeho kamarád Judge August Peck. Během pozdravu během, kdy David na Judge mával, zmizel přímo před očima manželky, dětí a kamaráda. Během pár vteřin byli všichni přítomní na místě zmizení Davida. Po Davidovi však nic nezůstalo. Několik měsíců se po Davidovi pátralo, ale bezvýsledně. Na místě zmizení se však stalo něco zvláštního. Tráva, která tam dříve rostla, byla nyní v okruhu 4 metrů žlutá a povadlá.anjikuni

Další děsivé zmizení v našem článku je o jedné kanadské vesnici, která se nacházela na pobřeží jezera Anjikuni. V listopadu roku 1930 navštívil lovec jménem Joa Labelle za účelem prodeje kožešin, již zmiňovanou vesnici. Obrovský šok nastal po příchodu do vesnice. Celá vesnice čítající kolem 2000 obyvatel byla absolutně opuštěná. Po prohledání vesnice, běžel Joe na nejbližší poštu a zaslal zprávu na místní úřad policie. Po příjezdu strážníků a komisařů začalo pátrání po obyvatelích vesnice. Během celého pátrání se našlo několik skutečně neobvyklých nálezů a zjištění. Psi, kteří patřili místním lidem, byli nalezeni pod vrstvou sněhu mrtví a příčinou smrti bylo vyhladovění. Žádné stopy po domorodcích nebyly nalezeny a všechny zásoby jídla ležely na svém místě. Dalším hrůzným zjištěním bylo to, že staré hroby byly prázdné. Po několika měsících pátrání a hledání dalších důkazů, musela kanadská policie případ uzavřít jako nevyřešený. Dodnes je toto zmizení záhadou.