Domů / Cestování / Berounka na raftu

Berounka na raftu

Berounka na raftu: netradiční a pohodový víkend v přírodě

Berounka je nenáročná odpočinková řeka, která má mnoho jezů bez propustí. Je sjízdná i za minimálního stavu vody. U řeky je mnoho nádherných míst, které přímo lákají k táboření.

Berounka je soutokem čtyř řek – Radbuzy, Úhlavy, Úslavy a Mže. Soutok Mže a Radbuzy v Plzni je místem, od něhož se řeka oficiální nazývá Berounka. Jedná se o méně náročnou řeku, jejíž klidný tok obklopuje nádherné prostředí, příroda a sídla českých králů. Berounka je jednou z nejkrásnějších řek u nás. Je také jednou z mála řek, kde plujete nádhernou přírodou bez silnic a automobilů. Během plavby jistě oceníte přírodní a historické krásy zakončené malebným hradem Karlštejn.

Pro vodáky je údajně nejatraktivnější horní tok Berounky, tedy od Plzně do Roztok a dále z Berouna do Dobřichovic.

Chcete-li prožít netradiční a pohodový víkend nebo dovolenou v přírodě, ať už s partou přátel či rodinnou, kolegy z práce nebo jen v páru, není nic jednoduššího, než vybrat vodnou půjčovnu raftů či jiných lodí dle vašeho výběru a vyrazit. Za sebe mohu doporučit rodinnou firmu Petr Putzer. Tato půjčovna lodí Vám zapůjčí rafty, kánoe nebo například kajaky, samozřejmě také související vybavení (pádla, vesty, helmy, barely), a současně nabídne osobní přístup a příznivé ceny.

8f

Sjeďte Berounku na raftu Colorado

Colorado je raft až pro 6 osob. Jedná se o univerzální raft pro klidné putování po řece s rodinou ale i pro adrenalinovou plavbu na divoké vodě. Tento raft zvládne ovládat i začátečník. Otevřená záď zajišťuje odtok vody při plavbě v peřejích. Raft Colorado je vhodný pro 3 až 6 osob. Unese celkem až 600 kg. Jeho délka je 4,5 m, šířka 1,6m, hmotnost 38 kg. Kvalitní a vysoce odolný povrch raftu (polyesterová tkanina s nánosy syntetických kaučuků) zajišťuje vysokou odolnost proti případnému protržení. Dvojité vzduchové komory hlavních válců navíc zajišťují naprostou bezpečnost. Pokud by došlo k protržení vnější stěny hlavního válce, umožní vnitřní komora nouzové dojetí člunu.

8_(2)