Domů / Podnikání / Cesta, která dovedla mladého podnikatele k rychlému zisku

Cesta, která dovedla mladého podnikatele k rychlému zisku

Již odmalička nám starostliví rodiče vtloukali do hlavy, že pouze přes kvalitní vzdělání a urputnou práci se můžeme dostat k penězům. Bohužel takovým způsobem řeší svůj život většina lidí a ne vždy se jich dočkají. Dnešní příběh Vám může být inspirací, která Vám předvede, že i zcela jednoduchý nápad může proměnit obyčejného chlapce v multimilionáře.

Pro své úspěchy na poli podnikání často vymýšlíme složité postupy ale nevšímáme si, že přímo před očima se nám naskýtají příležitosti, kterých se stačí chopit a realizovat je.

 

Jméno Vermont’s Matt Benedetto Vám pravděpodobně nic neříká, ovšem pokud jste pravidelnými uživateli iPhonu, tak možné by jste ho znát měli. Jedná se o muže, kterému se povedlo to, o čem sní snad každý mladý muž. Dosáhl rychlého bohatství díky dobrému nápadu. Je to zajímavé, ale ty nejlepší nápady obvykle přicházejí zcela náhodou.

 

Celý příběh Bendetta by bylo dobré datovat zhruba od jeho třináctého roku života, kdy ho jeho matka naučila háčkovat. On si tak vyzkoušel jaké to je, když si vytvoří vlastní zimní čepici pro lyžaře. Právě toto se stalo jeho první podnikatelskou činností, ovšem háčkování čepic vlastními silami mu nevydělávalo tolik peněz, kolik by si představoval.

ent

Nápad, který ho vynesl do nebeských výšin, mu spadl do klína čistě náhodou při poslouchání hudby ze svého iPhonu. Bendetto jen tak hleděl na kabely od iPhonu a přemýšlel, proč jsou tak obyčejné. Vnukla se mu zajímavá myšlenka, šel do obchodu a prohlédl si i všechny ostatní kabely od iPhonů. „Vždyť jsou všechny úplně stejné, nebo alespoň podobné..“, pomyslel si. Tehdy ještě netušil, že se stane hlavním výrobcem textilních kabelů pro iPhone.

 

Vždyť teprve studoval vysokou školu a měl hluboko do kapsy. Bendetto si vzpomněl, že je velmi dobrý v háčkování, umí háčkovat čepice jako málokdo. Jak by asi vypadaly kabely od iPhonu, kdyby byly opletené zajímavým textilem?

 

Tento nápad mu nedal jen tak spát a pomyslel si, že když jsou iPhony tak velmi oblíbené, tak by jistě i jejich samotní uživatelé ocenili, kdyby si mohli kabely kupovat v různých barvách opletení. Rozhodnutí Bendetta bylo jasné, musí svůj nápad realizovat. Pro realizaci bylo nutné učinit několik prvních kroků z nichž první byl ten, že musí najít výrobce, který bude nejen ochotný se do nápadu pustit, ale který má i takovou technologii, aby takové kabely dokázal vyrobit.

 

Úspěch

Nakonec se Bendetto přeci dočkal úspěchu, našel výrobce, který byl ochotný se do jeho nápadu pustit a realizovali ho. Tomu všem předcházelo oslovení celkem deseti zámořských výrobců. Zpočátku nebyl dostatek financí na masovou výrobu a Bendetto si prostě musel ověřit, že se jeho nápad bude líbit i finálním spotřebitelům, tedy uživatelům iPhonu.

Bendetto moc dobře věděl, že pokud má být jeho produkt úspěšný, tak musí stanovit takovou cenu, které sama o sobě přesvědčí zákazníky o koupi. Standardní 30-pin dock-to-USB konektor byl k dostání za 19 dolarů, bylo třeba nasadit výrazně nižší cenu.

 

Když se začaly kabely vyrábět, tak byly zvoleny barvy opletení ve třech kombinacích pestrých barev a pak se také rozhodl pro elegantní kombinaci opletení v černo zelené barvě. Bendetto nechal zpočátku vyrobit 1200 kusů kabelů s cenou 14,95 dolarů za jeden kus. Kabely byly dostupné pouze na jedné stránce.

i

Ke všem pochybnostem se nápad shledal s velikým úspěchem a kabely s opletením se staly absolutní senzací. Lidé si kupovali všechny jeho barevné provedení. Bendetto musel začít rychle rozšiřovat výrobu, aby pokryl co největší množství objednávek. Do jediného měsíce zvýšil výrobu z 1200 kabelů na 7200 kabelů. Cenu zvýšil na 17, 95 dolaru a nabídl i delší verzi kabelu za 22,95 dolaru. Do několika dalších měsíců vzrostli jeho objednávky nad úžasných deset tisíc.

 

 

Začátky byly pro něj velmi tvrdé, ale přes jeho neskutečné úsilí a dobré nápady se dočkal zaslouženého úspěchu. S nápadem expandoval, oslovoval blogy a obchody. Jeho produkty lze nalézt v sekcích gadgetů v mnoha obchodech po celém světě. Jeho prodej byl natolik veliký, že přesáhl i prodej kabelů samotného Applu, který s ním uzavřel smlouvu.

V současnosti se Bendetto už nesoustředí pouze na kabely, ale i na ostatní USB doplňky, mezi které patří i svítící konektory a mnoho dalších nápadů, které také nalezli na trhu své místo pod sluncem.

 

 

Poučení pro každého:

Dobrému nápadu může předcházet i zcela nenápadná myšlenka. Když už dobrý nápad máte, tak se ho nebojte realizovat, jediné, co se může stát je to, že se setkáte s neúspěchem. Bendetto se s ním setkal mnohokrát než dosáhl svého snu. Je třeba se nevzdávat a v případě kreativních myšlenek dbát na to, aby každá taková myšlenka dostala svojí šanci pro realizaci.

 

Pokud jste i do nynějšího dne nedosáhli úspěchu díky nápadům, které máte, tak je na čase přestat hloubat a zcela prostě se rozhlédnou kolem sebe. Možná, že právě Vy zbohatnete jen kvůli prostému nápadu.