Domů / Luxus / Nový “Růžový panter“ jménem Princie Diamond by prodán

Nový “Růžový panter“ jménem Princie Diamond by prodán

Diamanty vždy představovali nejlepší možnou investici. Chudší boháči se musejí spokojit pouze se zlatem, platinou či palladiem. Největší a nejvzácnější diamanty světa se draží na těch nejprestižnějších aukcích a ceny, za které jsou prodávány jsou pro běžné smrtelníky nepředstavitelné, obzvláště cena za nástupce Růžového pantera.

Všichni si jistě pamatují slavný růžový diamant, který je známý jako “Růžový panter“. Diamant byl proslaven především stejnojmenným filmem. Ve světě se ovšem můžeme setkat i s dalšími růžovými diamanty, právě jejich barva je činí tak vzácné a unikátní.

web-diamond-epa

V aukční síni v New Yorku byl prodán 34.64-karátový růžový diamant s názvem Princie Diamond. Prodán byl v přepočtu za téměř 800.000.000 korun. Jedná se o nový rekord pro světově proslulou aukční síň Christie.

 

Jedná se o jeden z největších a nejkrásnějších diamantů světa“, řekl Francois Curiel, klenotník aukční síně Christie, těsně před prodejem

 

Kupec si nepřál zveřejnit své jméno, za diamant utratil přesně 39323750 dolarů, tedy více než 1 milión dolarů za karát, pro kámen z dávných diamantových dolů v jižní Indii.

Samotný růžový drahokam kdysi patřil královské rodině Hydebarad a od roku 1960 pak londýnské pobočce Van Cleef & Arpels.

Šokující je původní cena, která byla za diamant zaplacena. Původně si ho, již zmíněná firma, odkoupila od královské rodiny za cenu, v porovnání k dnešnímu kurzu, 1,3 milionu dolarů. Nyní byl tedy vydražen za cenu přesně třicetkrát větší, než za kterou byl nakoupen. Pro aukční síň to znamená velký zisk, ale zároveň také pro kupce.

princie1

Diamanty jsou obchodní artikl, který každý rok závratně nabírá na hodnotě, kupec tedy moc dobře věděl, že se mu jeho investice vyplatí. New Yorská aukční síň Christie už v minulosti prodala mnoho diamantů, ale žádný v tak velké hodnotě. Poslední rekordem byl prodej 31-karátového diamantu Wittelsbach, který v roce 2008 prodala za 24,3 milionu dolarů.