Největším producentem heroinu na světě je Afghánistán. Droga, která si podmanila svět, se nyní začíná zapisovat i do života Afghánců. Ti se pomocí drogy, snaží utišit bolest způsobenou válkou, chudobou, válečnými zraněními a dalšími věcmi.
Vybombardovaná města a zničené budovy, nyní slouží pro stovky bezdomovců, kteří jsou závislý na heroinu a nemají kde bydlet. V minulých letech, se opium pašovalo z Afghánistánu do zahraničí, kde bylo dále zpracováváno na heroin. Nicméně v poslední době se stále více setkává s touto v ulicích Afghánistánu. Drogové kartely se snaží zvýšit zisky a tak vyrábí drogu přímo na domácí půdě. Díky chudobě a špatným podmínkám, je zde minimum center, které by pomohli lidem se léčit ze závislosti.
Čísla hovoří jasně a Afghánistán se svými 8200 tun opia vyprodukovaných na zdejších polích řadí mezi jedničku v celosvětové produkci, zabírá totiž 93 procent celkové produkce.
Drogou jsou zasaženi všichni. Bývalí vojáci či obyčejní pracující lidé, kteří pracovali mnohdy i dvacet hodin denně si chtějí ulevit od bolesti a traumat, které osobní problémy nebo válka přinesli. Bývalí krejčí je nyní závislí na heroinu a bez práce. Denně si musí vydělat zhruba 200 afghání, což je asi 80 korun, na svojí denní dávku. Peníze získává žebráním nebo pomáháním s vykládkou na zdejším tržišti. Pokud si nepíchne svoji dávku, přepadnou ho křeče a velké bolesti.
V takovýchto a mnohem horších životních podmínkách žije 98 procent narkomanů v Afghánistánu. Neschopnost sehnat práci je spojena s jejich závislostí. Nikdo totiž nechce zaměstnat narkomana a pro většinu společnosti jsou navždy odepsaní. Ze své závislosti se dostane jen pár vyvolených a i z těch se postupem času stanou opět drogově závislí. Díky společnosti, která je nechce přijmout mezi sebou žijí na okraji měst, kde nemohou sehnat práci a tak na utišení depresí se opět vrhnou do náručí heroinu.