Domů / Cestování / Jak nepřibrat během dovolené

Jak nepřibrat během dovolené

Uprostřed pošmourného počasí plné šedivých tónů se alespoň v dnešním článku vydáme do teplých krajin, které v sobě mají teplotu léta, moře a nezapomenutelných zážitků. Pokud se každoročně vydáváte na dovolenou, určitě již předem bědujete nad tím, kolik zase přiberete. Na dovolené však nemusíte přibrat zpět všechna kila, která jste předtím poctivě shazovali. Stačí jen pravidelný přísun jídel, trošku experimentovat a dodržovat pitný režim.

Doba dovolené a především v zahraničí, je právě naopak ideálním místem, kdy můžete shodit pár kil navíc, jen vědět jak na to. Velké množství zeleniny či ovoce na lokálních trzích nabízí možnost připravovat pokrmy nebo se alespoň stravovat v hotelu z ingrediencí, které mají nižší obsah energie.

goaheaditaly_bologna

Navíc díky horkým dnům, si častěji dopřáváte lehčí jídla a podnikáte pohybové aktivity, ať už procházky po okolí, turistické výlety či plavání v moři.

Čas dovolené je především o užívání si volného času a během toho si chcete i zamlsat dobré jídlo. V takovém případě máte opět ideální podmínky k tomu, jak si vše parádně užít a nepřibrat ani deka navíc. Grilování je asi nejčastější činnost během letních měsíců. Vybírejte si pokrmy složené z libového masa či ryb. Nedržte se tradičních pokrmů, ale vyzkoušejte i grilovanou zeleninu, tofu či grilované ovoce.

Snažte se vyhýbat předem naloženým balíčkům, které v sobě mají velké množství soli a dalších nezdravých látek. Marinádu je vždy lepší vytvořit si vlastní, máte všechny chutě dokonale pod kontrolou. Ke každému jídlu si připravte vydatnou porci zeleniny, kterou používejte místo přílohy místo pečiva, které v sobě obsahuje větší množství sacharidů, díky kterému přibíráte na váze.

Dodržování pitného režimu je velmi důležité po celý rok a to samé platí i během dovolené. Nepijte příliš horké ani studené nápoje. Vyhýbejte se alkoholu, slazeným limonádám, káva či černému čaji. Naopak vyzkoušejte zeleninové šťávy, zelený čaj či vlažnou vodu s citronem.