Domů / Věda a technika / Jaký SSL certifikát pro zabezpečení firemních subdomén?

Jaký SSL certifikát pro zabezpečení firemních subdomén?

Zabezpečení komunikace na firemních doménách je prioritou odpovědné firmy. Pro zajištění HTTPS na subdoménách je vhodný takzvaný WildCard SSL certifikát, který nabízí možnost zabezpečení až neomezeného počtu sub-domén.

SSL certifikáty nabízí několik způsobů zabezpečení firemních domén. WildCard SSL certifikáty neboli hvězdičkové SSL certifikáty jsou schopny zabezpečí neomezený počet subdomén. Pomocí hvězdičky, která funguje v certifikátu jako „divoká karta – Wild Card“ je sděleno prohlížečům, že mají akceptovat na místě hvězdičky jakékoliv platné znaky před doménou. WildCard certifikáty usnadňují práci při správě většího počtu subdomén a proto jsou tak populární. Administrátor nemusí složitě řešit a plánovat jak sub-domény zabezpečit, na server může kdykoliv novou doménu přidat a vždy bude zajištěna bezpečná HTTPS komunikace. Při větším množství domén WildCard certifikáty výrazně šetří náklady na pořízení certifikátů.

Jaké jsou hlavní vlastnosti WildCard SSL

SSL certifikát WildCard zabezpečí všechny subdomény pod svojí hlavní doménou. To znamená, že WildCard certifikát pro doménu *.abcd.cz zabezpečí jakékoliv domény typu www.abcd.cz, forum.abcd.cz, eshop.abcd.cz, mail.abcd.cz nebo cokoliv.abcd.cz a nekonečno dalších názvů. Kvalitní WildCard certifikát je důvěryhodný pro všechny moderní prohlížeče, má podporu mobilních zařízení, podporuje šifrování: 128-bit/256-bit či délku klíče 2048 Bits.

Na českém trhu patří mezi nejpopulárnější SSL certifikát RapidSSL WildCard, který lze získat a nasadit na server během takřka  minut. Vystavuje se na 1-2 roky a lze jej pořídit za velice výhodnou cenu.

Multi-doménové SSL certifikáty

Alternativou k WildCard SSL certifikátům jsou multi-doménové certifikáty, které umožňují zabezpečit více různých domén jedním SSL certifikátem pomocí technologie SAN (Subject Alternative Name). V dnešní době se nabízejí multi-doménové certifikáty pro zabezpečení až 250 domén současně. Oproti WildCard SSL certifikátům zabezpečí samostatné domény i od jiných TLD (.cz, .sk, .com, .eu atd.). U multidoménových certifikátů se každá doména hradí samostatně, většinou certifikát již v základní ceně obsahuje 3 nebo 5 domén a další se podle potřeby přikupují.

Kde koupit WildCard SSL certifikáty?

Jakýkoliv SSL certifikát pro webové stránky a servery doporučujeme získat na projektu SSLmentor.cz, který nabízí širokou nabídku SSL certifikátů od špičkových světových certifikačních autorit za nejlepší ceny na trhu. Nejlevnější doménové WildCard SSL certifikáty jsou RapidSSL nebo PositiveSSL. Určitě lze doporučit také populární certifikační autoritu GeoTrust a její nabídku QuickSSL Premium Wildcard certifikátů.