Domů / Kultura / Když kérka? Tak všude!

Když kérka? Tak všude!

Tetování se v poslední době stává stále více a více populárnější. Nový módní styl takzvaných hipsterů diktuje co možná nejhlubší citáty vytetované na těle, barevné tetované rukávy a nejrůznější abstraktní výjevy zachované hluboko v kůži.

Co jsou však takovýto hipsteři oproti lidem, které si dnes představíme. Podíváme se totiž osoby, které svému tetování obětovali celý život. Tetování tvoří jejich vzhled a vyjadřují jejich duši takovým způsobem, že jí jen těžko přehlédnete. Tyto osoby jsou totiž potetované od chodidel až po uši. Něktří inkoust ještě doplnili kovem a nejrůznějšími implantáty.

kostRick: umrlec co dýchá
Tento Kanaďan svůj život zasvětil stylizací do oživlého mrtvého těla. Toho dosáhl tak, že nechal své tělo potetovat do podoby kostry. Výsledný efekt je opravdu zajímavý a jen málo kdo nyní Ricka přehlédne. Jeho netradiční vizáž z něj udělala hvězdu internetu a dokonce si zahrál i v klipu popové zpěvačky Lady Gaga. Na internetu je k nalezení i video, kde ho zručné maskérky namaskují tak, jak by vypadal bez tetování. Výsledný efekt je opravdu úžasný. Lidé Ricka odsuzují, ale zároveň i obdivují.

mnauDenis Avner: pan Mňouk
Zatímco Rickovo tetování balancuje na hraně umění a výstřednosti, Denis Avner již dávno spadl přes okraj šílenství a exhibicionizmu. Jeho velkým životním snem bylo udělat ze sebe kočku. Toto přání si začal plnit skrze tetování, piercingy a nejrůznější plastické zákroky. Velkou pozornost věnoval oblastí úst, kde si nechal přetvořit zuby, upravit rty a do tváří vpravit piercingy, do kterých se dají nasadit právě kočičí vousky.

jizvaJulia Gnuse: barva bolesti
Oba dva předešlí pánové své tělo nechávali potetovat dobrovolně a z důvodu čisté záliby. Julia se však pro potetování celého těla rozhodla z jiného důvodu. Má totiž genetické onemocnění, kvůli kterému se jí na kůži vytvářejí ošklivé puchýře zanechávající za sebou velké jizvy. A právě ty Julia svým tetováním neustále překrývala, až dosáhla zápisu do Guinesovy knihy rekordů jako nejpotetovanější žena světa.