Domů / Kultura / Pijte vodu

Pijte vodu

Voda je v každém z nás a bez vody bychom na světě moc dlouho nepřežili. Mnozí z nás si tuto skutečnost neuvědomují a tak trpí často nemocemi, které souvisí s nedostatkem vody v těle, jako je například dehydratace a s ní spojená nevolnost, bolest hlavy a ztráta energie. Proč je pro nás voda tak důležitá a zdraví prospěšná si řekneme v dnešním článku.

Jak již bylo řečeno, pokud tělo nemá dostatek vody, začne se proti této skutečnosti bránit a tvořit bezpečnostní opatření. Buňky jsou oslabeny a imunitní systém člověka je pak více náchylný k nemoci.

voda

Nemluvě o celkové rovnováze, která je díky tomu narušena. Snažte se tedy denně vypít minimálně dva litry neslazené vody. Uvidíte, že se to znatelně projeví na vašem těle. Voda funguje i dobře jako prostředek ke snížení a redukci váhy. Pokud právě procházíte obdobích shazování váhy po vánocích, tak by jste měli pít vodu častěji a větší množství než tomu bylo doposud. Vědcům se podařilo prokázat, že snížený příjem vody, způsobuje zvyšování ukládání tuků v těle. To už je dost podstatný důvod začít pít, nemyslíte? Kromě pozitivního vlivu na snižování vody, funguje voda jako dobrý filtr a pročisťuje organismus od nežádoucích nečistot a toxinů v těle. Pravidelné pití vám zajistí zdravější tělo a krásnější pleť. Pokud se vám pořád nezdá důležitost vody v těle, pak věřte, že díky správnému pitnému režimu se zvýší i vaše schopnost myslet a pamatovat si. Nedostatek vody totiž způsobuje chronickou únavu a již při dvouprocentním úbytku vody v těle, můžete mít problémy s krátkodobou pamětí. Další důvod proč víc pít. Hlavní myšlenkou proč pít samotnou vodu, tkví v tom, že těžko si vodu načerpáte od jinud než z kohoutku. Slazené limonády naopak ubírají vodu v těle a ovoce či zeleni příliš vody neobsahuje. Takže nejlepším zdrojem vody je samotná voda.

Tak co, začnete pít více vody?