Domů / Cestování / Tajemství a záhady vesmíru

Tajemství a záhady vesmíru

Naše planeta je stále obestřena plno tajemstvími, která nám zaberou ještě spousty času, než se nám je povede rozluštit. Vesmír jich skýtá mnohem více a ještě jsou mnohem více tajemné a záhadné. Pojďme se na pár z nich podívat.

Jako první se zmíníme o Supernově, hvězda, která je tak hmotná, že neudrží jádro pohromadě a doslova se zhroutí. Díky tomuto zhroucení dochází k obrovské explozi a k vzniku nových atomových jader. Původní část hvězdy se velkou rychlostí valí skrz vesmír. Kdyby něco podobného bouchlo v naší blízkosti, asi bychom neměli moc velkou šanci na přežití.

vesmir-3

Pokud jste se koukali na Šifru mistra Leonarda, určitě jste pojem Neutrina slyšeli a tak to pro vás nebude až tak velkou záhadou. Neutrina jsou jedním ze základní části, které tvoří vesmír. Neutrina vznikají díky tlaku a teplu uvnitř slunce. Svou strukturou připomíná elektrony, ale s tím rozdílem, že nenese elektrický náboj. V poslední době se hovořilo o Neutrinech v souvislosti s rychlostí, která je údajně rychlejší než rychlost světla. Výsledky, které celou tezi dokládali, byly nakonec vyhodnoceny, jako chybné a tak se obrovský vědecký průlom nekoná.

Určitě jste si už všimli, že ve vesmíru je všechno jedinečné, velké, silné, smrtící, atd. Jednou z takových věcí je Kvasar vesmírné těleso, které uvolňuje neskutečné množství energie. Vědci se domnívají, že jejich síla pochází ze základu černé díry a ta doslova požírá okolní hvězdy a částice ve vesmíru. Díky tomu uvolňují obrovské množství energie. Mnohdy jsou považovány za hvězdu a to díky velkému svitu, které lze splést za hvězdu. Poslední vesmírné tajemství, které zmíníme a již o nich padla řeč je černá díra. Černé díry jsou neskutečnou silou ve vesmíru a jejich gravitace pohltí absolutně vše, co se jí dostane do blízkosti. Uniknout jejímu působení nezvládne ani světlo. Černou díru najdeme uprostřed galaxií a jedinou možností jak zanikne další černá díra je ten, že jí pohltí jiná silnější černá díra. Buď jak buď kolem černé díry panuje plno mýtů a legend, které nám budou skryty po dlouhou dobu, jako je například možnost cestovaní do jiného vesmíru.