Domů / Zajímavosti / Rady jak zvládnout tchýni

Rady jak zvládnout tchýni

Návštěva rodiny své milované manželky nemusí být vždy to pravé potěšení. Obzvláště pokud se během návštěvy setkáte tváří v tvář milované tchýně. Zde vám přinášíme pár rad jak úspěšně zvládnout tchýni. Ne totiž každý se může pochlubit, že má skvělou tchýni, se kterou báječně vychází. Pokud to někdo ve vašem okolí tvrdí, tak kecá!

Mluviti stříbro, mlčeti zlato v tomto případě až tolik neplatí. Dále je si uvědomit, že mít na krku tchýni je záležitost minimálně na pár desítek let a tak myslete dopředu. Pokud tedy vaše manželka měla špatný den se svojí matkou a nyní ji nemůže přijít na jméno, nemyslete si, že to bude tak napořád. Jednou totiž přijde den, kdy se usmíří, koneckonců je to její matka a vy nechcete, aby si vaše manželka pamatovala tu špínu, kterou jste házel na její matku. V tu chvíli vy budete ten padouch a její matka andílek. Je to zkrátka předem prohraná bitva.. Jako první rada, kterou od nás dostanete je zdravá komunikace mezi vámi a vaší drahou polovičkou. Pokud je vaše tchýně doslova bestie, musíte se z toho vypovídat aspoň své manželce. Zadržováním pocitů uvnitř sebe, rozkládáte akorát své manželství a to možná je právě snaha té bestie. Nebojte se pravdivě, ale opatrně říct pravdu o tom jak se cítíte ve společnosti její matky. Držte se však faktů a svých subjektivních názorů se vyvarujte.

tchýně 2

Naučte se ovládat své emoce. Nedávejte jí zbytečné trumfy do ruky, které by mohla využít ke svému prospěchu, ať už se jedná o hádku či o pomlouvání u vaší manželky, jak jste byl na ní hrubý a co si to vzala za hrubiána. Můžete také zkusit pozitivní přístup a snažit se jí lépe poznat. Nenajde se totiž nikdo, kdo by neměl rád přízeň svého okolí a třeba je to právě to co jí chybí. Dostatek pozornosti může udělat ze sedmihlavé saně krotké koťátko.

Pokud však patříte mezi rodiny, kde je extremní alergie na tchýni, nikdy si nevyřizujte věci před dětmi. Těch se to netýká a nepotřebují již od útlého věku vědět, co je za pár let čeká. Nebojte se také určit hranice, za které již nemůže. Ať už se to týká jen vaší osoby nebo také vaší rodiny. Tchýně potřebuje vědět, kde je její místo a kam už se nemůže vydat. Je to přece jen ve vlastním zájmu. Nicméně vždy k ní přistupujte co nejlaskavěji, abyste případný uragán zvládli z grácií. Není totiž nic lepšího, než být ledově klidný, když se tchýně zlobí.