Domů / Luxus / Úchylky milionářů aneb za co utrácejí své těžce vydělané peníze

Úchylky milionářů aneb za co utrácejí své těžce vydělané peníze

Na světě chodí více než dost milionářů, kteří se nebojí své peníze utrácet. Někteří z nich však své peníze utrácí tak trochu jinak, než obyčejní milionáři. Pojďme se podívat, za co utrácí milionáři své peníze.Become-A-Millionaire

Ve společnosti panuje obecně rozšířený názor na to, že pokud chcete být velmi bohatý člověk, musíte být svým způsobem šílený nebo mít alespoň nějakou poruchu. Normálnímu člověku, totiž chybí jistý nadhled, který by mu zajistil vytvořit něco jedinečného, z čeho mu potečou milióny. Přestože solidní výzkum neexistuje, některé choutky milionářů tento názor potvrzují.

Absolutním trhákem ve společenské vrstvě boháčů je vlastní ostrov. Pokud jste milionář a nemáte svůj vlastní ostrov, asi nejste tak bohatý jak jste si myslel, anebo prostě nevíte, co frčí. V roce 2006 si Mel Gibson koupil ostrov Mago Island na Fidži za neuvěřitelných 252 milionů korun. To ovšem není jediná hvězda showbyznysu, která by si pořídila ostrov. Další je Ricky Martin, který sice zaplatil menší částku 176 milionů korun, přesto to není zrovna málo. Herecké hvězdy jako Johnny Depp či Marlon Brando vlastní také ostrov.

Kus země však není jediné, za co boháči utrácí. Byť již trochu fádní způsob jak ukázat lidem, že na to máte, ale stále dost přesvědčivý. Na mysli máme letadla, jachty a auta. Například Bill Bates si zakoupil svůj vlastní Mig-29. Smutné je ovšem to, že tuto stíhačku se mu nepovedlo přepravit do Spojených států. Jay Leno, kterého můžete znám z jeho americké talk show, zase miluje auta a motocykly. Leno vlastní na 84 aut a 73 motocyklů a některé ceny za tyto stroje dosahují astronomické částky.

Největším kvítkem v utrácení je nejbohatší panovník planety, brunejský sultán. Jeho majetek se pohybuje kolem 450 miliard korun. Vlastní na šest malých letadel, jeden boeing a dvě helikoptéry. Uvnitř přepravního letadla, najdete jen nábytek ze zlata. Helikoptéry pak mají zlatý knipl a výkonné stereo. Palác kde sultán žije, vyšel na 350 milion dolarů a najdete v něm na 1788 pokojů a 200 toalet, které jsou celé ze zlata.

Bláznice co?!